Як впоратися з невпевненістю.

Невпевненість - це відчуття страху бути незрозумілим в суспільстві, знехтуваним або здатися дурним. Сама по собі невпевненість близька до поняття «занижена самооцінка», таке відчуття є поштовхом до утворення комплексів, замкнутості в собі, а отже, і незадоволеності власним життям. Невпевненість випробують усі, незалежно від статі, віку, менталітету та інших відмінностей.
Інструкція
1
Як же все-таки побороти в собі це «нехороше» почуття? Головне - це відкинути всяку думку про боротьбу з нею, адже побороти себе неможливо.
2
Спробуйте не докоряти себе, адже кожна людина має право на помилку. Та й взагалі, хто вам сказав, що ви повинні бути ідеальним. Кожна людина робить помилки, але, так чи інакше, не втрачає впевненості і продовжує йти далі.
3
Більше довіряйте собі, намагайтеся не радитися з іншими. Також не звалюєте на себе недосяжне, чітко розподіляйте свої сили. Подумайте, що краще у вас виходить, за що вас хвалять друзі, колеги.
4
В кінці успішно виконаної роботи хваліть себе, адже, як говорить відоме прислів'я, «сам себе не похвалиш, ніхто не похвалить». Говоріть собі добрі слова за кожну зроблену роботу: сьогодні ви самі хвалите себе, а завтра вас похвалять інші.
5
Намагайтеся знаходитися в колі, де вас підтримують, так як комфортний стан душі дуже важливий аспект в починаючому справі кожної людини! Найголовніше - полюбите себе, і невпевненість зійде на «ні»!
Іноді домогтися бажаного людині заважає одне єдине якість - невпевненість в собі. Пов'язана вона з низькою самооцінкою, невмінням приймати рішення і відповідати за них, наявністю комплексів і ще безліччю причин. Незалежно від причини її появи з невпевненістю в собі потрібно боротися, щоб вона ще більше не ускладнювала вам життя.
Інструкція
1
Спочатку спробуйте уявити, як виглядає впевнена у собі людина. Напевно відразу приходить образ успішного, здорового, сильного, статного людини, яка всім своїм виглядом виражає впевненість в собі. Таких людей завжди можна розрізнити в натовпі. Найголовнішим аспектом його зовнішнього вигляду завжди є постава і хода. Розправлені плечі і пряма спина одразу додадуть впевненості і вам, а тому займіться правильною поставою. Її можна отримати при заняттях спортом, йогою, танцями. Також там можна навчитися відчувати своє тіло, а це дуже важливо для розвитку впевненості в собі.
2
Важливим правилом в подоланні невпевненості є позбавлення від звички порівнювати себе з іншими. Не знаючи інших, вірити, що у них все краще, ніж у вас, вкрай нерозумно. Порівнювати себе можна тільки з самим собою в минулому, що дуже дієво для формування адекватної самооцінки. Можна записувати найменші досягнення, подвиги, вдалі завершення дій, набуті навички і т.д. в спеціальний зошит. Це допоможе позбутися зайвої самокритики і розвине вміння помічати свої достоїнства, а не недоліки.
3
Любов до себе - важлива якість для внутрішньої гармонії, яка властива впевненому в собі людині. Потрібно полюбити себе з усіма своїми плюсами і мінусами, «тарганами в голові» і вадами зовнішності. Адже поки ви не полюбите себе, оточуючим буде складно полюбити вас. Приймайте себе таким, яким ви є, і не озирайтеся на думку оточуючих на вашу приводу. У житті зустрінеться дуже багато людей, які будуть впевнені, що знають, як для вас краще, але не варто беззастережно їм довіряти. Будьте собою, проявляйте свою винятковість і не думайте, хто і що про вас скаже.
4
Також важливо вчитися приймати рішення і відповідати за їх наслідки. Усі бояться зробити помилку, навчені гірким досвідом або нав'язаними страхами, але без помилок неможливо стати мудрим і досвідченим. Так що проявляйте сміливість, рішучість, наполегливість в досягненні цілей. Навіть якщо ви помилитеся, у вас з'явиться привід для роздумів і модель поведінки на майбутнє. Минулі помилки після їх аналізу та отримання висновків варто забути, а не зациклюватися на них, рік за роком переживаючи все ті ж неприємні емоції.
5
Невпевнені люди часто не можуть взаємодіяти з оточенням: вони не відстоюють свою точку зору, сліпо погоджуються з більш авторитетними людьми, не розуміють почуттів співрозмовника і не можуть донести до нього свої думки, соромляться висловити свою думку, не можуть заводити друзів і т.д. Щоб подолати ці проблеми, потрібно вчитися спілкуватися, причому на практиці. Ставте перед собою цілі на день, тиждень, місяць і виконуйте їх. Цілі можуть бути різними: від завдання попросити зателефонувати у випадкового перехожого до запрошення на танець симпатичною особи.
6
Оточіть себе позитивними і задоволеними життям людьми. Люди завжди є відображення свого оточення, адже все притягують подібних собі. А тому спілкування з упевненими в собі особистостями, дружня участь і підтримка від них, позитивні емоції від взаємодії зі знайомими та друзями допоможуть стати більш впевненим. Думки матеріальні. Коли ви думаєте успіху, обговорюєте його, діліться планами, успіх поспішає до вас. Коли всі ваші думки і слова про можливу невдачу, будьте готові зустрітися з перепонами на шляху до досягнення мети.