Як зробити оберіг для дому.

Домашні обереги, зроблені руками господині будинку, з'явилися на Русі давно. Їхнє призначення - захистити будинок і родину від напастей, протегувати в справах, доглянути за тим, хто їде з дому. Вони мали різну, часто символічну форму і зображували предмети побуту, домашніх тварин. На щастя робилися ляльки-берегині, які служили іграшками для дітей. Вважалося, що завдяки тій добрій енергії, яку вклала в них майстриня, вони відводять від будинку всі нещастя і неприємності.
Вам знадобиться
  • Для тулуба - квадратний шматок однотонної світлої тканини 20х20 см,
  • Синтетичний льон або вовняні нитки,
  • Для спідниці - кольоровий клапоть,
  • Трохи синтепону або вати,
  • Червоні нитки,
  • Ножиці.
Інструкція
1
Складіть клапоть, призначений для тулуба, по діагоналі і навпіл. У утворився куточок вкладіть щільний «колобок», скачаний з вати або синтепону, розміром з кульку для пінг-понгу. Це буде голова лялечки. Обмотайте її нитками, зав'яжіть на міцний вузол. Постарайтеся, щоб з одного боку було поменше складок, це буде особа лялечки-оберега.
2
З двох будь-яких протилежних кутів квадратного шматка, призначеного для тулуба, зробіть руки, подверніте кути всередину і обмотайте їх нитками, відступивши на 1 см від краю, це кисті рук. Остаточно сформуйте руки, прихопивши їх нитками і замотавши ними у «плечей».
3
Вручну пришийте до голови волосся по прямому проділу від центру голови. В якості волосся використовуйте синтетичний льон або багаторазово складену вовняну нитку. Довжину складання зробіть побільше, щоб потім «волосся» ляльки можна було заплести в косу і обрізати.
4
Заплетіть косу, вплітаючи в неї ошатний шнурок або нитку, зав'яжіть її, міцно закріпивши вузол нитки, і підрівняйте хвостик коси.
5
З клаптя яскравої тканини зробіть ляльці сарафан, прісборени її по верху. Сарафан можна зробити на мереживних лямках і тим же мереживом обшити поділ. Головку ляльці можна пов'язати красивим клаптиком - хусткою або залишити її «в дівках» - з непокритою головою. Посадіть її в затишний куточок, щоб вона оберігала ваш будинок.
Зверніть увагу
Для лялечки-оберега, яку робили на щастя, характерна відсутність очей і рота, вважалося, що своїми очима вона може «наврочити» свого власника.