Як виразити число. Як звичайну дріб перевести у відсотки.

Іноді при вирішенні задач виникає необхідність висловити дробове число в процентах. Перевести у відсотки можна і десяткову дріб, і звичайну, і правильну, і неправильну. Розглянемо, як це зробити.
Інструкція
1
Необхідно розуміти, що відсоток - це одна сота частка. Тому висловити дріб у відсотках - значить дізнатися, яку частку від ста виражає ця дріб.
2
Нехай дана десяткова дріб. Наприклад, 0.54. Щоб висловити у відсотках десяткову дріб, необхідно саме число помножити на сто (в разі десяткового дробу це означає перенести точку на два розряду вправо) і поставити праворуч від числа знак відсотка. Отримуємо, що 0.54 = 54%. Ще кілька прикладів: 1.3 = 130%, 0.218 = 21.8%, 0.02 = 2%.
3
Щоб висловити звичайну дріб у відсотках, зручно спочатку представити її у вигляді десяткового дробу. Для цього домножьте чисельник і знаменник на таке число , щоб в знаменнику дробу вийшло 10, 100, 1000, і т.д.
4
Запишіть число як десяткову дріб. Далі дійте згідно з пунктом 2.
5
Щоб висловити у відсотках ціле число (або цілу частину неправильного дробу), просто помножте його на сто і поставте знак відсотка. В неправильного дробу можна окремо висловити у відсотках цілу і дробову частину, потім підсумувати отримані результати.
6
Розглянемо тепер зворотну задачу: як з відсотків зробити десяткову дробь.Чтоби перевести число в процентах в десяткове число , розділіть його на сто. Тобто перенесіть розрядну точку на два розряду влево.Прімери: 26% = 0.26, 0.15% = 0.0015, 117% = 1.17.