Як зробити теплицю з опаленням.

Теплиця без опалення дає можливість отримувати урожай лише в короткий теплий період року. В опалюваної же можна отримати в кілька разів більший вихід продукції. Для успішного вирощування рослин потрібен певний температурний режим. Мінімальна температура для розвитку овочів - 18 ° С. Цього можна досягти, влаштувавши систему опалення в теплиці. Найбільш поширеним є водяне. Як правильно зробити теплицю з таким типом опалення?
Вам знадобиться
  • Матеріал для будівлі самої теплиці. Матеріал для системи опалення: труби з секціями батарей для води, водогрійний котел, розширювальний бак.
Інструкція
1
Виберіть потрібний матеріал для пристрою теплиці, виходячи з її площі і ваших можливостей. Найбільшою здатністю зберігати тепло мають теплиці з подвійним склінням або виконані з полікарбонату.
2
Оберіть модель котла в залежності від доступного вам виду палива (дрова, вугілля, торф, газ). Встановіть в тамбурі теплиці або в окремому приміщенні поряд водогрійний котел.
3
Змонтуйте систему труб. З теплоносія головна труба пройде під коником даху з невеликим ухилом до кінця теплиці. Там ця труба розділиться на 4 відрізки діаметром 50мм. Ці труби будуть проходити під кожним боковим стеллажом. Уздовж стін теплиці розташуйте секції батарей, живити від головної труби під коником.
4
Виведіть з головної труби відбійники - 2 або 3 труби на кожну сторону даху теплиці. Вони будуть гріти скло і не давати снігу накопичуватися на даху. На кожну секцію батареї і на окремі труби встановіть вентилі для регулювання температури.
5
З'єднайте всі труби, що повертаються до котла в одну гребінку. Вони однією трубою діаметром 75 мм увійдуть в тепломережу.
6
Над котлом необхідно змонтувати розширювальний бак. Він повинен бути з'єднаний з найвищою частиною живильної труби під коником теплиці. Наповніть систему водою або спеціальною незамерзаючої рідиною.
Зверніть увагу
Якщо є можливість встановити теплицю біля будинку (пристінна форма), то живити нагрівальну систему можна і від котла дома.Максімально прискіпливо підійдіть до роботи по теплоізоляції, т.к. основні втрати тепла йдуть через погане засклення, щілини, невдало змонтовану систему вентиляції. Для зимових теплиць передбачте можливість установки подвійного скління або подвійного шару полікарбонату.
Корисна порада
Якщо не вдасться дотримуватися ухили труб, можна встановити в систему опалення циркуляційний насос.
Ні для кого не секрет, що вирощуючи овочі, ягоди і зелень у теплиці, можна не тільки сильно збільшити обсяг врожаю, але і значно наблизити терміни дозрівання безлічі культур. Для вигідного використання землі важливо грамотно і ефективно обладнати теплицю необхідними матеріалами.
Інструкція
1
Оберіть місце для установки теплиці на садовій ділянці. Забезпечуйте приймаючим поверхням максимальну тривалість нагрівання і освітлення сонячними променями. Для цього зорієнтуйте конструкцію в напрямку схід-захід і виберіть незатененние ділянки саду. Не встановлюйте парник на протягах і продуваються площах, це знижує здатність поверхні покриття зберігати тепло всередині теплиці.
2
Створіть бетонну основу теплиці, щоб уберегти грунт від хвороботворних організмів, або розташуйте всередині квіткові ящики і піддони з субстратом. Для конструкції використовуйте легкі і міцні матеріали, наприклад, алюміній або дерев'яні рейки, а для покриття скористайтеся плівками і пластмасовими пластинами. Скло, так широко вживане для покриття стін і дахів теплиць раніше, поступово йде в минуле через його крихкості і сильного обважнення конструкції. Сучасне виробництво пропонує широкий вибір пластика і плівкових матеріалів з гідними фізичними властивостями для укриття парникового каркаса.
3
Передбачите всередині теплиці гряди і проходи між ними. Зазвичай формують 2-3 майданчики для посадки шириною 0,5-0,7 м по всій довжині каркаса і доріжки, що забезпечують безперешкодний доступ до всіх растеніям.Многіе культури, вирощувані в парниках, вимагають підв'язки в процесі росту. Якщо немає можливості встановити перекладини і вертикальні рейки, розташуйте гачки і зачепи для мотузки на даху і на стінах тепліци.Для найбільш ефективного використання корисної площі створіть другий і третій поверх за допомогою каркаса і міцних перекриттів (скло, пластик, дерев'яні рейки). В цьому випадку прорахуйте кількість світла, яке отримуватимуть рослини, і при необхідності встановіть систему додаткового освещенія.Предусмотріте полив зелених насаджень. Якщо вода буде зберігатися в бочці, то ємність потрібно розташовувати всередині парника для збереження прийнятної температури. Встановіть автоматичний полив, і ви заощадите чимало часу і сил для відпочинку яких інших робіт в саду.
4
Перед посадкою обраних культур підготуйте грунт у теплиці. Для збільшення обсягу майбутнього врожаю використовуйте біологічне паливо (гній), мінеральні та органічні добрива, стежте за кислотністю землі і контролюйте відсутність шкідників.