Як зробити джерело струму.

Джерелом струму називається пристрій, де відбувається перетворення енергії будь-якого виду в електричну енергію. У ньому відбувається робота, в основі якої лежить поділ позитивно і негативно заряджених частинок, що накопичуються на полюсах джерела.
Вам знадобиться
  • вугільний стержень, нашатирний спирт, клейстер, цинковий посудину, оцинковане залізо, кухонна сіль, питна сода, монети, лимон, яблуко, вольтметр, гальванометр
Інструкція
1
Зробіть хімічний джерело струму, в якому за рахунок хімічних реакцій відбудеться перетворення внутрішньої енергії в електріческую.Прімером цьому служить гальванічний елемент, де вугільний стрижень вставлений в цинковий судину.
2
Помістіть стрижень в полотняний мішечок, попередньо наповніть його сумішшю вугілля з оксидом марганцю.
3
Використовуйте в елементі клейстер з борошна на розчині нашатирного спирту. Під час взаємодії цинку з нашатирем, вугільний стержень набуває позитивний заряд, а цинк - негативний. Між цинковим посудиною і зарядженим стрижнем виникне електричне поле. В цьому джерелі струму позитивним електродом буде вугілля, негативним - цинковий судину.
4
Зробіть батарею, з'єднавши декілька подібних гальванічних елементів. Джерела струму на цій основі використовуються в ДБЖ, а також в побутових автономних електроприладах. На їх основі виробляють акумулятори для автомобілів, електромобілів і стільникових телефонів.
5
Візьміть електричну лампочку без скляного балона, укрутіть її в патрон, попередньо укріплений на підставці. З'єднайте з гальванометром. Якщо нагріти місце з'єднання спіралі з дротиком сірником, то прилад покаже наявність струму.
6
Візьміть яблуко або лимон і застроміть в нього мідний дріт. Прикріпіть на невеликій відстані оцинковане залізо. Вийде батарейка, тобто гальванічний елемент. Якщо виміряти вольтметром напругу на цій батарейці, то воно буде близько 1 В. Можна також зробити велику батарею, підключивши елементи послідовно.
7
Візьміть по п'ять «білих» і «жовтих» монет. Розкладіть їх, чергуючи між собою. Прокладіть між ними прокладки, виконані з газети, попередньо змоченою в розчині звичайної повареної солі. Поставте їх стовпчиком і стисніть. Приєднавши вольтметр до першої «білої» і останньої «жовтої» монеті, можна виявити напругу, а доторкнувшись, навіть отримати легкий удар електричним струмом. Всі металеві деталі попередньо слід очистити від жиру.