Як розрахувати середнє арифметичне.

Середнє арифметичне, яке іноді називають просто середнім, - одне з важливих понять в математиці і статистиці. Середнє арифметичне будь-якого набору величин знаходиться за допомогою двох послідовних операцій, вироблених за допомогою калькулятора.
Вам знадобиться
  • Калькулятор
Інструкція
1
Для початку складіть всі числа з того набору, для якого потрібно знайти середнє арифметичне. Наприклад, вам дана послідовність з п'яти чисел: 8, 17, 22, 14 і 29. У цьому випадку першим кроком у розрахунку середнього арифметичного буде знаходження суми цих чисел: 8 + 17 + 22 + 14 + 29 = 90.
2
Тепер, коли сума знайдена, розділіть її на кількість підсумованих чисел. У нашому наборі було 5 чисел, тому ми розділимо 90 на 5. 90: 5 = 18. Отримане число і буде середнім арифметичним вихідного набору чисел.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=rbMzaIqNGv4
Зверніть увагу
Середнє арифметичне покликане описувати центральну тенденцію, однак, іноді цьому заважає вплив «великих відхилень». Наприклад, середнє арифметичне для набору чисел 2, 1, 1, 2, 1, 11 буде дорівнювати трьом, тоді як більшість елементів ряду (п'ять з шести) явно нижче цього значення.
Говорячи про середнє значення, мається на увазі, що береться декілька значень одного і того ж параметра, а потім за допомогою одного з методів підрахунку розраховується середнє значення цих параметрів. Найпростішим методом підрахунку середнього значення є розрахунок середнього арифметичного.
Вам знадобиться
  • Певний набір значень, з якого буде вестися підрахунок їх середнього арифметичного.
Інструкція
1
Для підрахунку середнього арифметичного чисел X, яких взято n штук, треба скласти кожне з значень X один з одним, а потім поділити його на кількість значень n (рис.1). Приклад: Припустимо, у програміста Сергія є 5 жорстких дисків. Обсяг двох з них 80 Гб., Ще у двох обсяг 250 Гб, а обсяг останнього 1024 Гб. Для того, щоб підрахувати середній обсяг пам'яті його вінчестерів, треба скористатися формулою середнього арифметичного: (80 + 80 + 250 + 250 + 1024)/5 = 336,8 Гб.
Зверніть увагу
У статистиці та математики широко застосовуються такі типи середніх: - середнє арифметичне; - середнє геометричне; - середньоквадратичне; - середнє арифметичне зважене.