Як вибрати хвилястого папугу. Як навчити хвілястого папугу розмовляти.

Хвилясті папуги - дуже кумедні домашні вихованці. При правильному вихованні вони не тільки радують своїх господарів смішними репліками, монологами і навіть піснями, а й стають повноправними і улюбленими членами сім'ї.

Якщо ви вирішили придбати папужку, то не забудьте попередньо задуматися про те, як вибрати хвилястого папугу правильно. Нескладні поради допоможуть вам зробити правильний вибір.

  1. Бажано придбати молодого папужку. По-перше, він з легкістю адаптується в новій для нього обстановці. По-друге - буде більш веселим і активним. Молодого папугу набагато простіше і швидше навчити, а от пташка «у віці» може взагалі не піддатися на всі ваші спроби навчити її розмовляти. Для того щоб бути впевненим, що купуєте молоду птицю, зверніть увагу на очі папуги. У молодих папужок очі зовсім чорні, а у дорослих птахів зіницю оточує біле кільце. У молодої пташки, якої немає ще двох місяців, хвіст буде значно коротше, ніж у дорослих особин. На голівці і спинці у молодого папугу проступає чіткий хвилеподібний малюнок, а у дорослої пташки він різниться дуже слабо. Чим старше папуга, тим яскравіше забарвлене його оперення, і тим світліше його дзьобик.
  2. Для того щоб вибрати хвилястого папугу правильно, ви повинні чітко знати, хто вам потрібен - хлопчик чи дівчинка? Саме самці мають найвищими показниками до навчання, тому, якщо ви хочете, щоб ваш папужка швидко навчився говорити, то краще вибрати хлопчика. Пол папуг визначається по окрасу надклювной восковіци і ніжок птиці. У самців ці місця пофарбовані в блакитні і сині відтінки, а у самочок - в білий, кремовий або коричневий кольори. Хоча колірна гамма оперення і не впливає безпосередньо на мовні здібності пташки, цікавий факт, що самими балакучими виявляються зелені хвилясті папужки.
  3. Особливу увагу потрібно звернути на настрій пташки. Якщо папужка активний і бадьорий, у нього гарний настрій - це вірний показник того, що він здоровий. Якщо ж пташка млява, сидить нахохлившись, не реагує на людей та інших папуг - це ознака хвороби. Не варто купувати такого папужки, навіть якщо він дуже сподобався вам зовні. Перед покупкою потрібно оглянути папугу повністю: його очі, дзьобик і ніздрі повинні бути чистими, лапки без дефектів, в оперенні не повинно бути лисин. Деякі папужки, про які дбали недостатньо добре, набувають шкідливу звичку - вищипують свої пір'ячко. Якщо ви бачите на пташці лисини, значить, вона вже не молода і містилася в поганих умовах. Позбавити папугу від цієї звички буде дуже складно.
  4. Вибираючи пташку, не забудьте і про правильний вибір клітини для папужки. Оптимальний варіант - простора клітка квадратної або прямокутної форми, так як папуги люблять простору з кутами. Не забудьте про поїлку, годівницю, спеціальну ванночку для купання, і, звичайно, про іграшки. Це можуть бути невеликі дзеркала, підвісні кільця, трапеції і драбинки. Папуги дуже люблять яскраві іграшки і з задоволенням ними займаються.
Хвилясті папуги - найпопулярніші домашні пернаті. Це пов'язано з тим, що вони не вимагають за собою великого відходу і швидко адаптуються. Характер у цих пташок дуже веселий і живий. Хвилясті папуги дуже добре відтворюють людську мову. Середня тривалість життя папужки - 15-20 років. Перш ніж купити хвилястого папугу, прочитайте поради про те, як зробити правильний вибір.
Інструкція
1
Рекомендується купувати молодих папуг. Молоді папуги швидше звикають до нового будинку, вони легше йдуть на контакт з людиною і швидше навчаються. Але ні в якому разі не купуйте недавно вилупилися пташенят. Папуга повинен спочатку зміцніти і навчитися харчуватися самостійно. Також не слідують купувати дорослу птицю.
2
Велику увагу слід приділити оперенню. У здорової папугу воно густе, пір'ячко не злипається і не стирчать, а щільно прилягають до тіла птаха. При огляді зверніть увагу на дзьоб - ніздрі повинні бути сухими та чистими. Зверніть увагу також на лапки - на них мають бути всі пальчики і кігтики. Перевагу слід віддавати вгодованим особинам, так як вони володіють хорошим імунітетом і набагато рідше хворіють.
3
Вибір кольору повністю залежить від ваших уподобань. Але як показують багаторічні спостереження, найбільш "балакучими" є папуги зеленого забарвлення. Найважче навчити говорити папуг білого кольору.
4
Зверніть увагу на настрій птиці. Здоровий хвилястий папуга звичайно з інтересом вивчає навколишній світ і не сидить на одному місці.
Корисна порада
Якщо ви сумніваєтеся у віці папугу, зверніть увагу на його очі. У молодих особин вони абсолютно чорні, в той час як у дорослих хвилястих папуг зіницю оточує біле кільце.