Як зробити гарний портрет. портретне фото Як бути краше.

Художнє портретне фото - це мистецтво, доступне далеко не всім. Для того щоб отримати дійсно гарний і художній портрет в фотографії, необхідно вміти правильно ставити кадр, дотримуючись правила композиції, виключаючи з кадру все зайве і залишаючи тільки найважливіше. Крім правильного кадрування і композиції, в портреті дуже важлива емоційна складова - він повинен передавати певні почуття і емоції глядачам, в портреті повинні відчуватися особливості особистості зображеної людини.
Інструкція
1
Якщо ви знімаєте обличчя людини крупним планом, завжди робіть акцент на очах - очі відображають всі почуття і все особистісні особливості людини, і від того, наскільки добре ви покажете очі на портретній фотографії, залежить, наскільки хорошим буде сам портрет.
2
Знімати портрети крупним планом найскладніше - необхідно акцентувати увагу на достоїнствах зовнішності і приховати недоліки шкіри, прибрати ассиметрию, продумати правильний ракурс і поворот голови. У зйомці особи дуже важливий правильний фокус - найкраще фокусувати об'єктив на зіницях. Зверніть увагу на зачіску людини - вона повинна гармонійно вписуватися в композицію, а не псувати її.
3
Набагато частіше, ніж такі великі плани, зустрічаються портретні фото, на яких зображення людини дається по плечі. Такі портрети менш інтимні і більш соціальні, в них вже помітні якісь аксесуари, предмети одягу, і в даних фотографіях вам також необхідно показати виразність плечей. Обрізайте плечі по лінії ключиці, кадріруя знімок. Маківку людини ніколи не обрізайте і розміщуйте фотоапарат на рівні очей.
4
Якщо знімок ще крупніший, і включає в себе голову і груди, ви ще більше дистанціюєтеся від внутрішнього світу людини на фото. Зверніть увагу на очі, які як і раніше дуже важливі, а також на положення голови і рук. Особливу увагу приділіть виразності кистей рук і пальців. Продумайте розташування рук в кадрі, щоб на фотографії вони виглядали красиво і витончено.
5
Наступний тип портрета, в якому дистанція з моделлю виражена ще сильніше - це поясний портрет. В такому портреті дуже важливі жести - не обрізайте кінцівки на фотографії по суглобах, замаскуйте тазостегновий суглоб одягом, підберіть відповідну позу для моделі.
6
Ще більш динамічним виглядає портрет, в якому видно ноги моделі. Фотографуйте, розміщуючи камеру на рівні підборіддя, і обрізайте фотографію під колінами. Уникайте неприродних поз, які спотворюють композицію - наприклад, піднятих вгору рук.
7
Найбільшим портретом можна назвати знімок у повний зріст. Ви показуєте цілісний і закінчений образ людини, і тут звертайте увагу на його загальний силует, на його позу, настрій, на те, як повернені ноги і руки людини. Вся поза повинна бути підпорядкована одному гармонійному образу.