Як згорнути серветки на стіл.

Щоб надати накритого столу по-справжньому святковий вигляд, іноді достатньо красиво згорнути серветки. Це важливі елементи святкового декору. Прості серветки здатні додати сервіровці урочистість або помпезність, витончену простоту і елегантність - розставити акценти, необхідні для вашого святкового застілля.
Вам знадобиться
  • - Серветки;
  • - Кільця для серветок;
  • - Фольга.
Інструкція
1
Використовуйте спеціальні декоративні колечка, що дозволяють зафіксувати згорнуту серветку. Купіть готові вироби з текстилю або інших матеріалів або змайструєте їх своїми руками. Приміром, зв'яжіть колечка для серветок гачком і обв'яжіть в єдиному стилі кінці святкової скатертини. Можна також склеїти кільця з картону й фольги або ж обшити паперові вироби тканиною. Прикрасьте їх бантами, стразами або іншими елементами декору на свій смак.
2
Розстелите серветку й акуратно згорніть її в трубочку, рухаючись від одного кута до іншого. Потім надіньте згорнуту серветку на декоративне колечко. Елегантним варіантом для дам стане складений з паперової або полотняною серветки віяло, закріплений на кінці кільцем або бантом.
3
Можете поставити веер- «мушлю» на стіл. Для цього зігніть паперову серветку прямокутником вільними кінцями до себе. Робіть складки віяла, рухаючись вліво, потім складіть фігуру вздовж по центру «гармошкою» верх. Правою рукою утримуйте складки, а лівою зігніть вільну частину серветки по діагоналі вниз. У вас повинна вийти ніжка «черепашки» - підігніть її на іншу сторону для стійкості.
4
Один з найшвидших способів красиво скласти серветки, складені вчетверо - оформити їх у вигляді «кишень». В цьому випадку краще всього використовувати вироби з декоративною обробкою хоча б на одному краї. Верхній відкритий краєчок серветки загніть всередину, сформувавши «кишеню». Можна скласти так само інші кути - один шар повинен виступати над іншим. Такий спосіб згорнути серветки виглядає особливо ефектно, якщо в них що-небудь вкласти (наприклад, вилку або саморобний букет квітів з кольорових паперових серветок або шовкових стрічок).
5
Спробуйте скласти з серветки фігуру лебедя. Складіть її вчетверо і поверніть так, щоб вільні кінці виявилися зліва. Тепер загніть лівий і правий кінчики серветки: нагорі повинен сформуватися довгий гострий кут. Його верхівку відігніть вниз (голова лебедя) і з двох сторін зробіть рівні складочки. Притисніть один до одного дві сторони «шиї». Для стійкості використовуйте паперову серветку або тканинну з підкладкою з фольги.
Корисна порада
Способів красиво сервірувати стіл існує безліч. Однак не забувайте про те, що потрібно не тільки згорнути серветки, але і з легкістю розгорнути їх. Тому не робіть занадто хитромудрих фігур - вашим гостям має бути зручно користуватися серветками.
Акуратно і оригінально складені серветки надають сервіровці святкового столу вишуканий шарм, а повсякденного столу - затишну та святкову атмосферу. Варіантів складання серветок безліч, достатньо знати деякі з них.
Вам знадобиться
  • паперові або тканинні серветки.
Інструкція
1
Салфетка "Лілія" Покладіть серветку перед собою кутом до себе. Складіть її навпіл по діагоналі знизу вгору. Поєднайте нижні кути отриманого трикутника з його вершиною. Знову складіть серветку знизу вгору як в перший раз. Відігніть один кут і згорніть серветку в кільце. Сформуйте квітка.
2
Салфетка "Шлейф" Покладіть серветку кутом до себе. Складіть по діагоналі знизу вгору. Поєднайте нижні кути отриманого трикутника з його вершиною. Підігніть нижній кут фігури під серветку і складіть її навпіл. Вкладіть кути серветки один в інший, відігніть стирчать вгорі кути в різні боки.
3
Салфетка "Сумочка" Покладіть серветку однією зі сторін до себе. Складіть навпіл справа наліво, а потім ще раз навпіл знизу вгору. Загніть до центру два шари верхнього лівого кута і правий верхній кут. Відігніть вниз вийшов трикутник по лінії нижче середини. Складіть куточки нижнього шару в центр і знову відігніть вийшов трикутник, але вже по лінії середини.
4
Салфетка "Артишок" Покладіть серветку однією зі сторін до себе виворітного стороною вгору. Загніть кути до центру. Утворені кути знову загніть до центру і переверніть серветку. Знову загніть до центру всі кути. Витягніть кінчики серветки, що опинилися всередині.
5
Салфетка "Горизонтальное саше" Покладіть серветку однією зі сторін до себе і складіть вдвічі знизу вгору. Відігніть третю частину верхнього шару вниз. Переверніть серветку іншою стороною і складіть праву і ліву сторону до центру. Складіть навпіл зліва направо.
6
Салфетка "Колона" Серветку покладіть кутом до себе виворітного стороною вгору. Складіть навпіл знизу вгору. Нижню сторону загніть вгору на 2-3 сантиметри, потім під серветку. Скачайте валик зліва направо. Зовнішній кут (правий) закладіть в відігнутий край серветки.
7
Салфетка "Шапка з відворотом" Покладіть серветку однією зі сторін до себе виворітного стороною вгору. Складіть її навпіл зліва направо, потім знизу вгору. Загорніть лівий нижній кут на 2-3 сантиметри нижче вершини. Лівий верхній і правий нижній кути загніть один в одного. Відверніть назовні зовнішній верхній кут серветки.