Як відкрити свій готель.

Відкриття готелю - масштабна і трудомістке завдання, що вимагає предусматріванія безлічі деталей і нюансів на всіх етапах від планування і до активного функціонування готелю. Широку популярність зараз все більше отримують міні-готелі (розміром не більше 50 номерів), як у власників бізнесу, так і у постояльців. Але яким би не був масштаб, основний алгоритм відкриття готелю має універсальний характер.
Інструкція
1
Складіть бізнес-план, який відбиває основні параметри готелю (категорію, місце розташування, кількість номерів), обсяг планованих витрат, джерела фінансування (власні або позикові кошти) і терміни окупності, цільову аудиторію (туристи, бізнесмени, групи або індивідуальні постояльці ), цінову політику і т.д.
2
Займіться пошуком фахівців, які візьмуть на себе вирішення архітектурних і дизайнерських питань, задач по оснащенню приміщень готелю і підбору персоналу. Також вам знадобляться послуги консультанта по готельному бізнесу. Він допоможе уникнути помилок і оптимізувати робочі процеси на етапі становлення.
3
Більшість готелів має категорію 3-4 зірки, що має на увазі високий рівень сервісу, різноманітність додаткових послуг, безпеку. Без відповідної інфраструктури зоряний статус офіційно не отримати. Крім того, площа і оснащення номерів повинні відповідати вимогам відповідних нормативних актів.
4
Управління готелем можна довірити фірмі, що спеціалізується на даному виді діяльності. У випадку з міні-готелями цю функцію часто виконує сім'я власника. При цьому персонал нерідко суміщає функції, наприклад, адміністратор сам сервірує сніданки, а шофер виконує підсобні роботи.
5
Щоб готель почав успішно функціонувати, про нього повинні дізнатися ваші потенційні клієнти. Для цього необхідно провести ряд маркетингових та рекламних заходів: - Готелю необхідний власний сайт в інтернеті - його візитна картка. На ньому обов'язково розмістіть якісні фото номерів і основних приміщень, перелік послуг, цінову градацію, передбачте можливість онлайн-бронювання; - З'ясуйте умови розміщення інформації про вашому готелі в профільних каталогах; - Налагодьте партнерські відносини із суміжними сервісами: турфірмами, ресторанами, косметичними салонами і т.д.; - Чи не скидайте з рахунків сарафанне радіо в особі ваших родичів, друзів і знайомих.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=InnRhETyhR4
Зверніть увагу
Готельний бізнес не потребує отримання ліцензії, але проходження сертифікації для отримання категорії (зірковості) є обов'язковою умовою.