Як зробити тінь предмету в фотошопі. Як в фотошоппе швидко намалювати тінь.

Якщо у вас є зображення якого або об'єкта (предмета, людини, тварини і т.д.), то намалювати для нього тінь в графічному редакторі Adobe Photoshop не дуже складно. Нижче описаний один з варіантів такої операції. Передбачається, що саме зображення об'єкта в форматі PSD, GIF або PNG у вас вже є, процедура вилучення об'єкта із загальної картинки або фотографії - це окрема тема, яка тут не розглядається.
Вам знадобиться
  • Графічний редактор Adobe Photoshop
Інструкція
1
Відкрийте файл із зображенням об'єкта, тінь якого потрібно намалювати.
2
Оскільки це саме об'єкт, тобто відділений від фону предмет, то другим кроком можна переходити безпосередньо до створення шару-тіні. Створіть дублікат шару з об'єктом - натисніть клавіші CTRL + J.
3
Тепер виділіть контур об'єкта - натисніть клавішу CTRL і, не відпускаючи, клацніть іконку на шарі майбутньої тіні.
4
Виділений контур треба залити чорним кольором - натискання клавіш ALT + BackSpace зробить це.
5
Тепер потрібно розмити контур майбутньої тіні. Відкрийте в меню розділ «Фільтр», перейдіть в підрозділ «Розмиття» і виберіть пункт «Розумієте по Гауса». В поле «Радіус» підберіть відповідне значення - залежно від параметрів об'єкта і розмірів всього зображення, це може бути від 1,5 до 15 піксел. У вас буде можливість оцінювати цей параметр в процесі підбору, т.к. фільтр має картинку попереднього перегляду. Закінчивши, натисніть «OK».
6
Тепер перемістіть тінь на її законне місце (за об'єктом), тобто поміняйте місцями шар предмета і шар тіні.
7
Клацнувши шар тіні, натисніть клавіші CTRL + T. Так ви включите режим деформації. Навколо зображення з'явиться рамка, на кожній стороні якої буде по три вузлових точки - дві в кутах і одна посередині сторони. Цю середню вузлову точку верхньої сторони виділеного контура об'єкта вам треба переміщати мишкою, утримуючи клавішу CTRL. Зображення тіні змінюватиметься - надайте йому найбільш натуральну для тіні форму в умовах освітленості в вашій картинці. Якщо джерело освітлення високо - тінь повинна бути коротше об'єкта, якщо низько - довшими. Підберіть і кут нахилу тіні залежно від напрямку на джерело освітлення. Закінчивши деформацію тіні, натисніть Enter.
8
Залишилося зробити тінь не такий радикально чорної - у віконці шарів перемістіть повзунок у випадаючому списку «Непрозорість» приблизно до рівня 60%. Підстройте це значення залежно від фону і кольорів на вашій картинці. На цьому простий метод створення тіні можна вважати реалізованим і приступати до подальшої обробки картинки.
Один з параметрів накладення шару в графічному редакторі Adobe Photoshop дає можливість додати тінь контуру зображення. Цей ефект дуже зручний при створенні дизайну різного роду інтерфейсів, іконок і т.д., але не дозволяє отримати природно виглядають тінь при заданих умовах освітлення. В таких випадках краще використовувати нескладну послідовність ручних дій.
Вам знадобиться
  • Графічний редактор Adobe Photoshop
Інструкція
1
Відкрийте файл, що містить вихідне зображення. Гарячі клавіші CTRL + O запускають відповідний діалог.
2
Натисніть клавіші CTRL + J. Таким способом ви створите копію шару з вихідним зображенням - саме вона в результаті стане тінь ю об'єкта вихідного шару.
3
Натисніть на клавіатурі CTRL і, утримуючи клавішу, клацніть іконку зліва від назви шару-дубліката. Так ви виділите контур об'єкта в цьому шарі.
4
Натисніть «гарячі клавіші» ALT + BackSpace - це команда редактору залити виділений контур чорним кольором.
5
Розкрийте в меню редактора розділ «Фільтр», перейдіть в підрозділ «Розмиття» і виберіть рядок «Розумієте по Гауса». Тут вам потрібно вибрати параметри розмиття майбутньої тіні залежно від пропорцій об'єкта та характеру висвітлення. Підберіть потрібне значення візуально, переміщаючи повзунок і контролюючи зміни по картинці перегляду. Отримавши задовільний результат, натисніть кнопку «OK».
6
Поміняйте місцями шари тіні і об'єкта - просто перетягніть мишкою вихідний шар на позицію вище його копії в палітрі шарів.
7
Клацніть шар тіні і натисніть CTRL + T. Таким способом можна включати інструмент деформації контуру зображення. На картинці з'явиться рамка з трьома вузловими точками на кожній зі сторін (в кутах і посередині). Середню точку на верхній стороні прямокутника переміщайте при клавіші CTRL, щоб надати тіні найбільш натуральну форму для існуючого в картинці кута і напрямку освітленості. Можете зробити тінь коротше основного об'єкта, якщо джерело світла розташоване високо або навпаки, довші, якщо низько. Отримавши потрібний результат, натисніть Enter.
8
Перемістіть повзунок у випадаючому списку «Непрозорість» до рівня 60% або нижче - точне значення підберіть візуально. На цьому процедура створення простої тіні об'єкта закінчена, і ви можете зайнятися подальшою обробкою зображення.