Як розвести багаття взимку.

Навики з виживання є невід'ємною частиною знань і досвіду. Найсуворішим кліматичним періодом на території Російської Федерації є початок і кінець зими, коли температура повітря стає дуже низькою, а енергії для обігріву доводиться витрачати значно більше, ніж в інші періоди. У зимовому лісі людина також потребує обігріві. В якості найпростішого джерела тепла можна вибрати вогонь.
Інструкція
1
Розчистити від снігу місце для дров і для багаття, якщо вогнище не потрапить поблизу.
2
Розшукайте кілька сухостійних дерев, так як буде простіше розпалити вогонь і підтримувати його, ніж якщо користуватися необробленою деревиною. Потрібні дрова різної величини: товсті зручніше буде саме нарубати, якщо ви передбачливо взяли з собою сокиру або невелику ручну пилку. Зберіть також і хмиз, дрібних сухих гілок. Якщо у вас немає сухого пального, також буде не зайвим завчасно прихопити рідини для розпалювання або паперу.
3
Візьміть хмиз і скрутіть з нього товстий пучок. Укладіть його на місце майбутнього багаття. Можна підкласти зім'ятий папір, якщо така є в наявності. Можна скористатися таблетками сухого пального.
4
Зверху і навколо додавайте більш товстих гілочок, розміщуючи їх хрест-навхрест по типу верху куреня. Намагайтеся додати стійкість конструкції. Найтовстіші поліна залиште на більш пізній час, коли вогонь досить розгориться.
5
Підпаліть хмиз, папір, сухе паливо. Для цього використовуйте сірники або газову запальничку.
6
Поки вогонь поступово НЕ розгориться в достатній мірі, уважно спостерігайте за ним і не давайте йому згаснути. Якщо помітите, що він слабшає, ще підкладіть хмизу або паперу. Можете використовувати тонкі тріски, настругати їх лезом сокири або ножа.
7
Якщо ви все робили правильно, то у вас розгориться достатньо інтенсивне полум'я. Підкладайте в нього більші дрова.
Зверніть увагу
Не розводьте багаття в лісопаркових зонах.