Як розводити кроликів в домашніх умовах.

Унаслідок того, що кролики - це джерело дієтичного м'яса, шкурок, пуху і добрив, а розводити цих звірків досить просто і вигідно, все більша кількість людей віддає перевагу цьому виду бізнесу. Як же правильно розводити кроликів ?
Інструкція
1
Розводити кроликів можна і в міській квартирі. Є приклади, коли люди обладнають під це балкон або цілу кімнату. Однак, проживаючи в літній період в селі або на дачі, краще перемістити кроляче господарство туди. В умовах приватного будинку кролики можуть міститися в клітинах поза приміщенням, або клітки з вухастими можуть монтуватися в Шеде - спеціальному сараї, або міститися в опалюваних крільчатниках. При будь-якій системі змісту для кроликів важливий постійний доступ свіжого повітря, згладжування таких погодних факторів, як сильна спека або холод, влітку - відсутність прямих сонячних променів. У міських квартирах кролики містяться, як правило, в тісних клітках, з метою економії місця, що несприятливо позначається як на здоров'я дорослих звірків, так і на стані потомства.
2
Для початку варто завести одного-двох зрілих кроликів -самцов і декількох кролиць, залежно від того, в яких масштабах ви плануєте розведення. Кожен кролик може покрити до 15-18 самок. Купувати звірків рекомендується на кроликів одческіх фермах або у досвідчених кроликів одов.
3
Кролики надзвичайно плідні: в одному посліді буває 12-15 кроленят (залишають, як правило, 8-10, щоб мати могла їх вигодувати) і скоростиглі: 4-х місячні самки вже готові до спаровування. Тривалість вагітності самки становить від 28 до 32 днів. Таким чином, за рік доросла кролиця приносить потомство в середньому 5 разів.
4
Навіть якщо кролики містяться на балконі в міській квартирі, необхідно купувати клітки для кролиць попросторнее, з урахуванням того, що разом з ними час від часу має проживатиме численне потомство.
5
Господарство на 10-20 кролиць зажадає від вас всього 2-3 години на день, у вільний від основної роботи час. Однак для позитивних результатів від розведення кроликів необхідно обов'язково запастися спеціальними пізнаннями. Догляд за звірками хоч і простий, але в ньому багато ньюансов, які, в свою чергу, будуть визначати ваш успіх в кроликів одстве. Освоївши тонкощі, ви зможете зробити кроликів одство основним «незапорошену» бізнесом або джерелом додаткового доходу.