Як зробити зішкріб.

Ентеробіоз - це одна з найпоширеніших глистових інвазій серед дітей. Проявляється нічним сверблячкою в області анального отвору, болями в животі і поганим апетитом. Захворювання викликають гострики, це білі крихітні черв'яки, які паразитують у кишечнику. Виявити гострики можна при дослідженні аналізу калу в лабораторії. Під мікроскопом лікар-лаборант знаходить в матеріалі, взятому від хворого, личинки і яйця паразита.
Інструкція
1
Забор всіх аналізів у пацієнтів проводиться медичним персоналом в поліклініці або іншому медичному закладі. Зіскрібок на виявлення гостриків або яєць використовується для підтвердження діагнозу глистной інвазії. Для дослідження береться матеріал зовнішнього відбитка з періанальних складок.
2
Зіскрібок на ентеробіоз необхідно взяти 3-х кратно, аналіз проводиться щоденно. Лікар додатково може призначити пацієнтові проносні засоби, які викликають посилення виділення гостриків. Для кожного хворого береться індивідуальний стерильний пакет для узяття матеріалу, в який входить предметне скло, шпатель та інструкція. Процедура проводиться рано вранці, відразу після сну, до підмивання та акта дефекації. Для забору використовують клейку, липку стрічку довжиною 5 см.
3
Після отримання відбитка шматочок липкої стрічки приклеюється на лабораторне предметне скло, яке потім поміщається в пакет. На склі вказується порядковий номер дослідження, назва лікувально-профілактичного закладу. Медична сестра заповнює направлення із зазначенням прізвища, дати народження (віку) хворого, його домашньої адреси і назва організованого колективу (дитячий сад, школа та інше). Ідентифікаційний номер реєструється у спеціальному журналі, в який вноситься в подальшому і результат дослідження.
4
Стекла з матеріалом можна зберігати при кімнатній температурі (+18 - +22? С) протягом 3 діб, в захищеному від світла місці. Лікар досліджує доставлений матеріал під мікроскопом. Пацієнту видається висновок за результатами проведеного дослідження.