Як зварити пластикові труби. Як правильно розмітити пластикову трубу для монтажу.

Пластикові труби з полімерів і поліпропілену зайняли гідне місце в нашому побуті. До достоїнств пластикових труб можна віднести їх низьку вартість і мобільність, а так же довговічність і відсутність корозії. До недоліків можна віднести обов'язкову наявність при монтажі спеціального зварювального устаткування.
Інструкція
1
Пластикові труби широко застосовуються в каналізаційних системах, при транспортуванні всіляких агресивних середовищ, пристрої водостоків і водо- і газопроводів, що перебувають під тиском. Сам процес зварювання пластикових труб полягає в нагріванні зварювальних деталей до температури 260 градусів Цельсія. В процесі нагрівання нагріті до оптимальної температури пластикові деталі зварюються, не втрачаючи при цьому своєї первинної форми.
2
Монтаж системи з пластикових труб - це, насамперед, правильна розмітка майбутньої магістралі. Довжини заготовок, як правило, вистачає на будь-які відстані в наших квартирах, хоча розроблена і можливість зварювання пластикових труб «в лінію». Зазвичай труби зварюються в місцях повороту на 90 градусів спеціальними кутовими фітингами.
3
Контроль за температурою і часом зварювання в зварювальних апаратах автоматизований. Кілька корисних порад: зварюються деталі повинні підходити один до одного щільно, без люфту. Якщо є люфт, деталі вибраковуються. Пам'ятайте, що при нагріванні пластик розширюється. Це враховано в конструкції зварювальних деталей, але пам'ятати про це все ж таки слід.
4
Перед зварюванням необхідно спеціальним скребком або спеціальним засобом видалити окислений шар, а потім місце зварювання знежирити спиртом або тангітом.
Зверніть увагу
Трубопровід можна наповнювати водою не раніше ніж через 1 годину після зварювання останнього стику. Повільне охолодження зварених деталей - дуже важливий технологічний момент процесу зварювання.
Корисна порада
Якщо вам необхідно мати ділянку труби більше 5 метрів, обов'язково зробіть «петлю» для компенсації температурних розширень.