Як зробити котушку індуктивності. Як перемотувати котушку індуктивності.

Катушка індуктивності представляє собою згорнутий в спіраль провідник, запасающий магнітну енергію у вигляді магнітного поля. Без цього елементу неможливо побудувати ні радіопередавач, ні радіоприймач, на апаратуру провідного зв'язку. І телевізор, до якого багато хто з нас так звикли, без котушки індуктивності немислимий.
Вам знадобиться
  • Проведення різного перерізу, папір, клей, пластмасовий циліндр, ніж, ножиці
Інструкція
1
Основа котушки індуктивності - провідник. Навколо провідника з проходять через нього струмом завжди присутній магнітне поле. Сила цього поля залежить від сили струму в провіднику. Ще один спосіб підсилити магнітне поле - згорнути провідник в спіраль. Це і є не що інше як котушка індуктивності . Чим менше діаметр котушки, чим більше в ній витків, тим сильніше магнітне поле, створюване котушкою. Радіоаматори зазвичай намотують такі котушки самостійно.
2
індуктивні називають здатність котушки створювати магнітне поле. Вимірюється індуктивність в генрі (Гн).
3
Котушки індуктивності не випускають у вигляді типових деталей зі стандартними характеристиками, а розраховують і виготовляють для кожного конкретного приладу окремо. Тому при виготовленні котушки вам буде потрібно в першу чергу враховувати характеристики вхідного і вихідного сигналів вашої радіоустановки.
4
Для ультракороткохвильових і короткохвильових коливальних контурів виготовляють котушки з невеликим числом витків і товстим проводом. Деякі з таких котушок не мають каркаса.
5
Для прийому і передачі радіосигналів на середніх і довгих хвилях застосовують багатовиткові котушки (одношарові і багатошарові). Для виготовлення каркаса для таких котушок вам знадобляться папір або пластмаса.
6
Число витків котушки при налаштуванні радіоприймачів та іншої апаратури доведеться підбирати експериментально, змінюючи при цьому індуктивність котушки. Можна зробити це відмотуванні і домативаніем витків котушки, але такий спосіб не цілком зручний на практиці. Найчастіше всередину котушки поміщають висувною сердечник зі спеціальних магнітних матеріалів. Це може бути алсіфер (сплав алюмінію, заліза і кремнію).
7
Магнітні сердечники концентрують магнітне поле котушки, ніж підвищують її індуктивність. При цьому ви можете зменшити кількість витків котушки, що спричиняє зменшення її розмірів і габаритів радиоустройства.