Як змішати гуаш. гуаш змішують з шампунем.

На відміну від масляних фарб, темпери й акварелі, гуаш містить в своєму складі велику кількість пігменту і наповнювача, тому на полотні стає непрозорою. Крім того, більшість гуашевих фарб містять білила (цинкові, баритові, титанові), що додає фарбі матовість і бархатистість, але при цьому білуваті і зниження інтенсивності кольору.
Інструкція
1
Знаючи таку схильність гуашевих фарб до висветленію, необхідно дотримуватися ряду правил при нанесенні фарб: визначте для себе основні кольори, які будуть основою в колірному рішенні вашого твору. Використовуйте колери (накраскі) при роботі з гуаш ю. Заздалегідь розлучені та випробувані основні кольори вчасно підкажуть, чи відповідає даний висохлий колір задуманому. Таких колерів на раз повинно бути 4-5. Необхідно змішувати їх між собою, щоб виходили проміжні несподівані відтінки.
2
Пам'ятайте, що при змішуванні білих гуашевих фарб з фарбами інших кольорів, знижується яскравість кольору. Експериментуйте з додаванням одних квітів в інші з метою збільшення інтенсивності (крім чорного і білого).
3
Наприклад, при додаванні в охру кадмію жовтого світлого можна збільшити інтенсивність кольору охри, а для зменшення насиченості тону кадмію жовтого світлого можна додати в нього світлу охру.
4
Якщо при злитті гуаші та темпери фарба згорнулася, додайте трохи шампуня для волосся, результат вас приємно здивує.
5
Для поліпшення якості гуаші (покриваності) додайте в неї столярний клей пвх. Перемішайте клей якомога ретельніше, інакше фарба на полотні може не висохнути.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=bcOPWBMmiK0