Як зробити маску кози. Маска дракона своїми руками.

В давньоруських язичницьких обрядах завжди була присутня «ряджена» коза або людина в масці кози . Святочні обходи з використанням маски кози найбільш поширені у білорусів і українців, рідше зустрічається у росіян. На Україні маску кози також використовували у весільних і похоронних обрядах або, як їх ще називали, «іграх при небіжчику».
Інструкція
1
Маску кози зробити нескладно: візьміть папір білого, чорного або сірого кольору, бежеву заготовку, папір з відповідними плямами (їх можете зробити заздалегідь).
2
Розділіть квадрат навпіл по діагоналі (вгорі повинна бути кольорова сторона). Фігуру після складання поставте так, щоб згин був збоку (зліва чи справа). Верхній кінець від згину вправьте складкою всередину, тільки не повністю, а трохи.
3
Потім розправте його і зверху на внутрішній лінії зробіть наскрізний розріз приблизно до середини згину.
4
Далі гострий кінець заправте всередину по лінії розрізу та дольової згину, як з одного, так і іншого боку, щоб поперек утворилася складка з стирчав рогом.
5
Зробіть декілька невеликих складок від центрального згину до країв, щоб він вийшов трохи вигнутим.
6
Кінчик носа заправте всередину, з обох сторін наклейте очі. Надіньте маску на голову ззаду закріпіть її кінці смугою паперу. Найпростіша маска кози з паперу готова.