Як скроїти ламбрекен. фіранки на жорсткому карнизі.

Ламбрекен - це сучасний вид обробки віконного отвору. Він може не тільки надати витонченість і стиль інтер'єру, але і візуально збільшити площу вікна або його висоту. Ламбрекен и бувають на жорсткій основі і м'які. М'які ламбрекени пришиваються до верхнього краю штор, портьєр. Такі ламбрекени приховують карниз, прикрашають штори, будучи з ними єдиним ансамблем.
Вам знадобиться
  • фанера товщиною 3-5 мм або ДВП, цвяхи, клей, тканина для оббивки, підкладкова тканина, ватин або флізелін для наповнення, сталеві куточки, дриль, дерев'яні рейки.
Інструкція
1
Ламбрекен на жорсткій основі, бандо, відомий вже кілька сотень років. Він являє собою дерев'яну конструкцію певної форми, обтягнуту обраної тканиною або задекоровану іншим чином. Саме жорстка конструкція дозволяє дизайнерам широко використовувати бандо в створенні певного інтер'єру. Адже його можна пофарбувати в колір стін або прикрасити стильними малюнками, щоб підкреслити оздоблення приміщення.
2
Насамперед розробіть проект майбутнього ламбрекену. Ретельно виміряйте довжину, висоту і ширину ламбрекену, роблячи припуски на вільне розміщення в ньому карниза і штор. Бандо повинно бути більше і вище карниза на 5-7 см. Слідкуйте за тим, щоб він не заважав вільному відкриттю і закриттю віконної рами.
3
Випиляєте з фанери або ДВП складові частини вашого ламбрекену, слідуючи отриманим розмірам. У вас повинні вийти: одна передня частина, дві бічні частини, одна верхня частина. З основної тканини зробіть викрійку оббивки всіх частин ламбрекену, залишаючи припуски на шви по 3,5 см з кожного боку.
4
Склейте передню і бічні частини ламбрекену. Зміцніть його для міцності тонкими рейками і гвоздиками із зворотного боку. Оклейте всі частини ламбрекену ватином або флізеліном.
5
Сшейте розкроєну тканину для оббивки, прикрасьте її по контуру декоративним шнуром або Бейко. Викроїте з підкладкової тканини підкладку для ламбрекену, зшийте її і пришити по низу до основної тканини. Надіньте отриманий чохол на обклеєний ламбрекен. Верхню частину чохла закріпіть вручну потайним швом, захоплюючи основну тканину і підкладку.
6
Таким же чином обробіть верхню частину, кришку, бандо. Зміцніть кришку бандо на верхній частині з боковинами за допомогою дрібних цвяхів. Декоруйте кришку кантом або шнуром вручну по контуру, закриваючи тим самим місця її кріплення.
7
Просвердлите в стіні отвори за місцем установки ламбрекену. Встановіть в них дюбеля, прикріпіть металеві куточки шурупами кріплення. Повісьте готовий ламбрекен за місцем.
Ламбрекен представляє собою драпіровку з тканини, яка вішається на вікно або двері. Витонченість і елегантний зовнішній вигляд ламбрекену дозволяє використовувати його як декоративний елемент, який привносить в штори особливу розкіш і шик. Ламбрекен можна зшити самостійно, проявивши при цьому певну фантазію.
Вам знадобиться
  • Основна і підкладкова тканини, метр, олівець, нитки, булавки, драпірувальна тасьма і бахрома, кантова тканина, папір для викрійки, праска, швейна машинка.
Інструкція
1
Виберіть відповідні тканини для ламбрекену, підкладки та канти. Тканина повинна бути щільна, але легка і добре драпіруватися. Тканини повинні поєднуватися з шторами. Кількість матеріалу також вибирається за критеріями того, що довгий ламбрекен зменшує високе вікно, а надто пишна драпіровка зорово розширює вікно.
2
Виміряти висоту вікна і довжину портьєри. Зробити викрійку ламбрекену і прикласти до портьєрі, закріпивши скотчем. Намітити центр вікна, щоб дотримати симетрію. Найчастіше стандартний ламбрекен має одну шосту довжини від загальної довжини штори і відступає на 5см від кожного краю.
3
Закінчити викрійку для основної та підкладкової частин. Відступивши на 12-15 см, від краю основної частини, зробити викрійку канта. При складанні викрійки зручно всі деталі пронумерувати, щоб не заплутатися.
4
Викроюйте з тканини для лицьової і підкладкової сторін по викрійці окремі деталі, залишаючи на шви по 2см. Окантовочна смуга повинна мати довжину, рівну довжині карниза з невеликим запасом для подворачіванія.
5
Скласти основну та підкладкову тканини лицьовими сторонами всередину і закріпити шпильками. Нижні та бокові шви прострочити на швейній машинці, верхню частина не застрочують. Щоб тканина краще лягала можна зробити насічки на пріпуськах. По верху ламбрекену пришити кант. Всі шви пропрасувати.
6
Виверніть ламбрекен на лицьову сторону і пропрасуйте праскою. Внизу можна пришити бахрому і задрапірувати тасьмою.
Зверніть увагу
Навіть якщо у вас немає швейної машинки, ламбрекен можна зшити вручну.
Корисна порада
Ламбрекен можна зшити ще більш простим способом. Для цього беретка цельнокроеная драпірування, зроблена з портьерной тканини з двостороннім малюнком. Тканина для штор розкроюють з припусками, рівними довжині ламбрекену. Припуск загинають на зовнішню частину і оформляють оборками.