Як зробити закваску для йогурту. закваска для йогурта в аптеці.

Йогурт - це прекрасне доповнення до десерту. Не тільки смачне, але і дуже корисні ласощі. Для тих, хто не довіряє йогуртам промислового виробництва існує можливість зробити його самостійно.
Вам знадобиться
    • Суха закваска;
    • 2 літри молока;
    • великий аркуш паперу або рушник;
    • 2-х літрова ємність.
Інструкція
1
Основу для закваски можна придбати в аптеці, це можуть бути такі сухі закваски як: "Наріне", "Евіталія", "Біфідумбактерин" або "Лактобактерин". Таким чином, це може бути будь-яка субстанція, що містить живі корисні бактерії, здатні до розмноження.
2
Закип'ятіть 2 літри молока (беріть будь-якої жирності), остудіть до температури 37-42 градуси. Зніміть утворилася пінку. Внесіть в молоко 1 порцію купленої сухий закваски, заздалегідь розвівши її у підігрітому молоці. Грунтовно перемішайте, склад, що вийшов. Щільно закрийте ємність з вмістом кришкою. Посуд з заквашених молоком оберніть 3-5 шарами щільного паперу, закутайте щільною тканиною і помістіть в тепле місце для сквашування на 11-13 годин (наприклад біля батареї або обігрівача). Попередньо остудивши, помістіть в холодильник на пару годин. Після цього закваску можна використовувати для приготування йогурту.
3
Два літри отриманої закваски треба розділити: - дві третини для безпосереднього прийому в їжу, починаючи відразу курс лікування (якщо ви хочете вживати йогурт в лікувальних цілях) - одну третину для подальшого приготування нових порцій йогурту (діюча закваска), залишити в холодильнику.
4
Для виготовлення чергових порцій йогурту закип'ятіть ще 2 літра молока, остудіть до температури 37-42 С, зніміть утворилася пінку, додайте чистої ложкою дві третини склянки діючої закваски, все перемішайте і закрийте кришкою. Посуд з заквашених молоком оберніть в 3-5 шарів паперу, закутайте щільною тканиною і поставте в приміщення, що обігрівається на 8-9 годин для сквашування. Потім приберіть в холодильник. Через 3 години йогурт можна використовувати в їжу. Залишилася діючу закваску використовувати за тим же алгоритмом: з розрахунку дві третини склянки на 2 літри молока.
Зверніть увагу
Спочатку вийшла закваска може використовуватися до 18 діб.
Корисна порада
Враховуючи здатність корисних бактерій легко здобувати патогенний характер - використовуйте завжди тільки чистий посуд і ретельно мийте руки перед початком роботи.
Сучасне суспільство давно повірило в силу йогурту і панацею корисних йогуртових культур. Тепер цей продукт ввійшов у наш щоденний раціон і міцно в ньому оселився.

Для дітей це відмінний варіант десерту, причому, багато хто з них тільки в такому вигляді молочні продукти і вживають. Для дорослих це зручний і корисний спосіб перекусити на работе.Едінственное, що насторожує, так це наявність консервантів, хімічних барвників та інших небажаних інгредієнтів. Щоб захистити себе і своїх рідних від небажаних речовин, можна приготувати йогурт самостоятельно.Чтоби зробити йогурт Вам знадобитися: 1 літр молока; 1 капсула йогурту, яку можна купити в аптеке.Еті продукти потрібні щоб виростити йогуртовую культуру, а вже які фрукти, варення або джеми ви вирішите додати, це Ваша особиста справа. Крім того, йогурт можна буде використовувати як крем для торта, основу для желе або мороженого. Все залежить від вашої фантазії і переслідуваних целей.Чтоби зробити йогурт бажано мати йогуртницю, однак впоратися можна і без неї: • Візьміть молоко і закип'ятіть. Потім відставте і дайте охолонути. • Молоко потрібно остудити до температури 40 градусів, це коли Ви вільно можете спробувати молоко пальцем і не відчути опіку. • Капсулу з йогуртом потрібно розкрити, якщо це таблетка - розчавити в порошок. Потім висипте таблетку в молоко і ретельно змішайте. • Якщо у Вас є йогуртница, то розлийте вміст каструлі по ємностей і поставте в йогуртницю на 4-6 годин. • Якщо такої немає, то залиште суміш в каструлі. Візьміть рушники або ковдру і укутайте каструлю, а потім також залиште на 4-6 годин. Є варіант з термосом, але туди поміщається мало йогурту. • За час який, суміш варто в ній виростає культура і молоко скисає під впливом її продуктів життєдіяльності. • Отриманий йогурт, буде скоріше нагадувати вам кефір, однак це тільки поки Ви не додасте подрібнені фрукти , шоколад або варенье.Как бачите зробити йогурт в домашніх умовах, цілком реальна затія. А головне вона більш ніж винагороджує очікування. Приємного Вам апетиту.