Як збирати вікна.

Якщо ви задумали взятися за виготовлення і збірку вікон своїми руками, враховуйте, що процес цей не стільки складний, скільки трудомісткий. Для грамотної збірки вікна будуть потрібні не тільки знання тонкощів технології, а й наявність спеціального інструменту. Але якщо ви не боїтеся труднощів і не плануєте виготовити вікно, відповідає підвищеним вимогам по герметичності і звукоізоляції, то сміливо беріться за роботу.
Інструкція
1
Виготовлені своїми руками дерев'яні вікна можуть застосовуватися на балконах, верандах, в лазні, тобто там, де вікно виконує функцію огорожі від зовнішнього середовища. Найпростіше зробити одностворчатое дерев'яне вікно.
2
Як матеріал використовуйте не цільну дошку або брус, а зрощений і добре просушену деревину. Це дозволить уникнути усадки вікна і його жолоблення при висиханні.
3
Конструктивно вікно складається з коробки, яка кріпиться в проріз і власне рами зі склом. Для виготовлення коробки використовуйте брус перерізом 50х50 см. Розміри дошки і бруса підберіть з урахуванням розмірів вікна . Проста кватирка може бути виготовлена з дрібніших дощок, а на велике вікно підберіть дошки побільше розміром - це додасть конструкції жорсткість.
4
Для виготовлення коробки для вікна візьміть суху стругану дошку перетином 50х150 мм. Виберіть на дошці паз, щоб профіль мав форму літери "Г". Гребінь необхідний для герметичності вікна . Потрібну форму дошці можна додати за допомогою електрорубанка.
5
Розпиляєте дошку на чотири частини відповідно до розмірів вікна і з'єднайте їх між собою. Краще всього використовувати шипове з'єднання типу «ластівчин хвіст». Ось тільки для виготовлення такого з'єднання вам знадобиться спеціальний шаблон і фрезер. Найчастіше використовують більш просте з'єднання з прямим пазом і шипом. Для цього на горизонтальній дошці випилюють шип, а на дошці, що примикає до першої, виконують паз. Зробити це можна як молотком і стамескою, так і за допомогою ручного фрезера. Місця з'єднань промажьте столярним клеєм і зберіть коробку.
6
Важливо дотримати прямий кут при з'єднанні деталей коробки. Для більш жорсткого кріплення в торці з'єднання свердлять отвір і встановлюють в ньому на клею дерев'яний штифт. По кутах можна встановити металеві куточки.
7
Технологія виготовлення віконної рами аналогічна описаній вище. Обов'язково використання штифта і металевого куточка. Вимоги до міцності з'єднання частин рами вище, оскільки вона перебуватиме в русі (відкривається і закривається).
8
При складанні віконної рами дотримуйтеся наступного порядку. Виготовте за допомогою рубанка профіль. Визначте розміри рами. Передбачте зазор в 1-2 мм між коробкою і рамою для легкого закривання вікна . Випиляєте шипове з'єднання. Тепер з'єднайте всі частини рами в одне ціле. Вставте скло. Встановіть на раму і коробку петлі. Вікно рекомендується забарвити для захисту від вологи та інших впливів середовища.
У наші дні пластикові вікна користуються величезною популярністю. У них унікальні властивості і характеристики, які сприяють створенню тепла і комфорту в будинку. Збір і установку пластикових вікон можна замовити в спеціалізованих компаніях. Однак можна заощадити гроші і виконати весь процес роботи самостійно.
Інструкція
1
Перед тим як починати роботи, пов'язані з монтажем вікна, необхідно приготувати інструмент. Обов'язково знадобиться шевський ніж, маркер, простий олівець, а також регулювальний монтажний комплект для фурнітури. Даний комплект продають найчастіше постачальники віконної фурнітури. Також потрібно запастися короткими дошками або ж брусками однакової товщини. Вони будуть використані в якості підставок під склопакети.
2
В регулювальному монтажному комплекті обов'язково повинні бути ключі. З їх допомогою необхідно акуратно зняти стулки. Найкраще їх знімати перед тим, як піднімати вікно на поверх. Перед зняттям обов'язково потрібно відкрити стулку. Робиться це за допомогою ручки для вікна. Для цієї мети потрібно помістити ручку на стулці в отвір і повернути в горизонтальне положення. Після цих дій стулка повинна без праці відкритися.
3
Притримуючи в відкритому положенні стулку потрібно регулювальними ключами потягнути вниз металеву вісь на верхній петлі. Тим самим стулка повинна звільнитися з верхньої петлі. Робити це потрібно вкрай акуратно. Найкраще ці дії виконувати вдвох.
4
Для зняття стулки з нижньої петлі, її потрібно трохи нахилити на себе і підняти вгору. Потім можна переходити до маркування деталей. Маркером необхідно пронумерувати склопакети, а олівцем - ПВХ блок і штапики. Після цього потрібно акуратно вийняти послідовно штапики. Для цієї мети краще всього використовувати шевський ніж. Починати потрібно з того штапика, який найлегше виймається. Виймаємо склопакети і ставимо їх похило до вільної стіні. Заздалегідь потрібно підготувати короткі дошки або ж бруски однакової товщини. З-під склопакетів обов'язково потрібно прибрати пластикові підкладки.
5
Після цього можна приступати до наклеювання ПСУЛ стрічки із зовнішньої сторони вікна. Ця стрічка буде грати роль водоизоляционного, паропроницаемого зовнішнього шару монтажного шва. Саме вона забезпечить гарний захист монтажної піни від руйнування ультрафіолетовими променями.