Як зшити дитяче ковдру. Як зшити клаптева ковдра для дитини своїми руками.

Кожному з батьків дуже приємно зробити для свого малюка щось своїми руками. Можна спочатку зшити для крохи ковдру , щоб він не мерз під час сну. Принадність такої речі в тому, що вона зроблена люблячими батьківськими руками. Тільки ви знаєте, що для вашої дитини є комфортним. Знову ж таки є можливість самим підібрати розміри і матеріали, використовувані в шиття. Важливо й те, що річ вже буде дизайнерської, зі своєю індивідуальною родзинкою.
Вам знадобиться
  • Для дитячого ковдри розміром 110х140см: синтепон, (при товщині 15 мм відріз розміром 110 на 140 см або 220х140 см - використовувати в подвійному складення); бязь (при ширині 150 см відріз розміром 230 см); нитки в тон; сантиметрова стрічка; маркер по тканині; ножиці.
Інструкція
1
Перед початком роботи виперіть, висушіть і пропрасуйте тканину (бязь, льон, ситець чи іншу натуральну тканину). Це робиться для уникнення усадки тканини в готовому виробі.
2
На підготовлену тканину з урахуванням припусків на шви викладіть синтепон і прошийте на руках по периметру довгими стібками.
3
Складіть тканину навпіл лицьовою стороною всередину (на одній зі сторін залишився вручну пришитий синтепон). На швейній машинці прострочіть від лінії згину по краю з урахуванням припусків на шви. Роблячи строчку, потрібно захоплювати при цьому 0,3-0,5 см синтепону. При прострочки останньої боку залиште непрошитий віконце в 15-20 см для вивертання ковдри на праву сторону.
4
непрошитий ділянку після вивертання з'єднайте з урахуванням загинів всередину припусків на шви і зробіть на швейній машинці строчку «в край». Таким чином ви закриєте по колу «начинку» ковдри.
5
Міняйте лапку на швейній машинці на спеціальну для простегивания тканини. При відсутності такої лапки і для запобігання «с'езжанія» верхнього і нижнього шарів тканини, ковдру потрібно попередньо простьобаний (зробити намітку) вручну.
6
Для симетричного і фігурного простегивания ковдри за допомогою спеціального маркера по тканині зробіть розмітку.
7
Зробіть машинні строчки по виконаним розмітками.
Зверніть увагу
Розміри дитячого ковдри можна підібрати індивідуально, виходячи з віку дитини. Відповідно до цього підбираються розміри тканини і наповнювача.
Корисна порада
Для додання ковдрі деякій родзинки одну з його сторін можна виконати в стилі клаптикового шиття.