Як розпізнати оцтову кислоту. Як розпізнаті оцтова кислоту.

Оцтова кислота - незамінна річ на кухні. Вона використовується як в повсякденному приготуванні їжі, так і для маринадів та інших смачних речей. Деякі господині використовують її для очищення приладів від накипу і в інших господарських цілях. Розпізнати оцтову кислоту дуже просто, та й переплутати її ніяк не вийде.
Інструкція
1
Запах - характерна відмінність оцтової кислоти. Він дуже різкий і Шиба в ніс. Чи не нюхайте бутилек з концентрованим оцтом близько, піднесіть його в 10-15 см від носа. Якщо ви близько понюхаєте, випаровування, що йдуть від рідини, можуть спалити дихальні шляхи і проблем буде дуже багато. Намагайтеся не капнути і на шкіру рук - буде ожег.
2
Оцтова кислота горить. Налийте трохи рідини в маленьку тарілочку і піднесіть сірник, але будьте обережні, ви можете обпектися. Горіння приблизно таке ж, як і у звичайного спирту. У міру випаровування воно припиняється. Якщо загоряння не сталося, у вас, або яблучний оцет, або якась інша рідина, або кислота розбавлена.
3
Характерний кислий смак каже сам за себе. Але не пробуйте кислоту прямо з пляшки, ви можете отримати сильний опік стравоходу. Налийте чайну ложечку в стакан і розбавте мінімум на 20 частин чистою водою. Потім можете спробувати, ви повинні відчути кислий смак і різкуватий запах. В розведеному вигляді її використовують для приготування різних соусів.
4
На жаль, в домашніх умовах не провести будь-яких експериментів для більш точного визначення речовини. Тому інші експерименти залиште для професійних лаборантів. Ну і, звичайно, не вживайте речовина всередину, якщо ви в чомусь сумніваєтеся. Оцтова кислота дуже дешево коштує, тому краще купіть нову, ніж ви отруїтеся незрозумілим складом.