Як зробити пешню.

Для риболовлі взимку потрібні не тільки спеціальні снасті, але і такі потрібні інструменти, як ледобур і пешня. Пешня використовується при промисловому лові риби, де потрібні більш широкі лунки для ставки мереж. Також пешня може виручити рибалки в тому випадку, якщо на жерлицу попався великий хижак, що не пролазить у лунку.
Вам знадобиться
  • Ресорний сталевий лист (старий рашпіль, напилок)
  • Труба (діаметр 70-80 мм)
  • Дерев'яна рукоятка (держак)
  • Лещата
  • Мотузка
Інструкція
1
Ніж пешни можна виготовити з ресорного сталевого листа. Якщо ж лист дістати проблематично, то кращі ножі виходять з відслужили напилків або рашпілів. Головне, щоб вони були широкого профілю. Рашпіль або напилок потрібно добре заточити з одного боку в такий спосіб. Це краще робити в слюсарних лещатах, затиснувши рашпіль в горизонтальному положенні. Одностороння фаска зрізається «болгаркою» або сточується за допомогою великого наждаку.
2
На інший кінець рашпіля потрібно приварити частину залізної труби, щоб в неї вставлявся держак-рукоятка. Для додаткової фіксації рукоятки в верхній частині трубки і ножа пешни потрібно просвердлити отвір, в який уставиться цвях або саморіз.
3
Ручку пешни можна зробити зі звичайного держака для лопати або вил. Держак потрібно вставити в приварену трубку ножа і зафіксувати.
4
Для зручності використання пешни на верхній частині живця потрібно зробити петлю для руки. Для цього потрібно зробити отвір, пропустити шнур і зав'язати міцним вузлом. Це дозволить не втратити пешню при пробитті лунки.
Зверніть увагу
Потрібно стежити за своєчасною заточкою пешни. Гостра швидше прорубає лунку, а значить, буде менше шуму і риба не буде сильно налякана.
Корисна порада
За допомогою пешни можна перевіряти міцність поверхні по першому і останньому льоду. Якщо пешня пробиває лід легко, краще не виходити на лід.