Як зробити арку в стіні.

В наш час досить модно стало мати в домі дверні прорізи у вигляді арок. Деякі люди звертаються за допомогою до фахівців. Однак арку цілком реально можна зробити самостійно. Ви не витратите грошей і отримаєте задоволення від власного творіння.
Вам знадобиться
  • Гіпсокартон, гострий шевський ніж, скотч, електролобзик, рулетка, саморізи по металу, бруски, дюбеля, валик, грунтовка, акрилова крейдова шпаклівка
Інструкція
1
Для початку потрібно виготовити видимі частини. Займаємося крою заготовки з гіпсокартону по ширині. Беремо в руки гострий шевський ніж або просто шматок пиляльного полотна і прорізаємо картон, а також 2-3 міліметра самого гіпсу. Беремо цей лист і переламує його з боку, протилежного прорізи. Такі деталі потрібно виготовити дві. Потім потрібно промальовувати лінію вигину на лицьовій стороні.
2
Обидві заготовки прикладаються один до одного тильними сторонами. Щоб листи трималися, потрібно їх скріпити за допомогою скотча в декількох місцях. За допомогою електролобзика необхідно пропиляти по лінії обидві заготовки. Поверхня пропила потім потрібно обробити до гладкого і рівного стану. Заготовки роз'єднуємо.
3
За допомогою рулетки відміряємо довжину по вигину. Необхідно відрізати два відрізки потрібної довжини від направляючого профілю. В бічних поличках потрібно зробити прорізи з кроком в 5 сантиметрів глибиною дощенту профілю. В результаті у нас вийде відрізок, який при згинанні може бути ламаної форми. Даний відрізок потрібно прикласти до заготівлі гіпсокартону з тильного боку. Гнемо його за формою арки. Кріпити найкраще за допомогою саморізів по металу.
4
Отже, ми маємо лицьову і тильну частини арки. Далі потрібно виготовити каркас. В цьому немає нічого складного. Беремо бруски і відпилюємо їх за розміром дверного отвору. При скріпленні брусків обов'язково потрібно точно розрахувати розміри. Каркас кріпиться в дверному отворі за допомогою дюбелів. До каркаса докладаємо і кріпимо частини арки. В результаті ми маємо арку без нижньої частини. Заміряємо ширину.
5
Займаємося виготовленням деталі з гіпсокартону. Вона повинна мати ширину і довжину, рівну ламаної лінії. Деталь наколюємо за допомогою шила по всій площі з обох сторін. Потрібно проколоти лише папір. Змочуємо деталь валиком. Робити це потрібно кілька разів, поки деталь не почне прогинатися.
6
За допомогою саморізів по металу закріплюємо деталь до виступаючих поличках профілю, торці гіпсокартону при цьому потрібно закривати. Кріплення повинно проводитися з кроком в 5 сантиметрів. Чекаємо поки деталь висохне. Прибираємо нерівності та залишки паперу.
7
Поверхность арки обов'язково потрібно гарантувати. Після того як грунтовка висохне, акрилової крейдяний шпаклівкою зашпаровуємо нерівності. Залишилося тільки зачистити виріб і милуватися ним.