Як розмножити юку.

Юкка - сімейство агавових. Батьківщиною юки вважається Північна Америка. Рослина це має лінійні колюче-загострені листя. З вигляду юка нагадує драцену із зеленим листям. Велику увагу потрібно приділити розмноженню цієї квітки. Справа це хоч і не складне, але вимагає особливої уваги.
Інструкція
1
Росте юка одним стволом. При бажанні можна домогтися того, що останній буде мати розгалуження. У юки особливо цінуються верхівки. Хороші верхівки зазвичай у молодих і добре укорінених рослин. Вони мають висоту більше 30 сантиметрів.
2
Верхівку юки потрібно зрізати навесні або ж на початку літа. Робити це краще всього в період зростання місяця. При зрізанні верхівки обов'язково потрібно на стволике залишити листя. Чим більше їх буде, тим краще. Зріз найчастіше присипають точеним вугіллям. Зрізана верхівка юки потім вкорінюється, а залишився стволик в майбутньому буде мати нові пагони з пробуджених нирок.
3
Розмножується юка різними способами. Ми розглянемо декілька з них. Розмножувати юку найкраще навесні. Юкка також може розмножуватися насінням і нащадками. Якщо ви вирішили розмножувати рослина нащадками, то необхідно з основного стовбура гострим ножем відрізати дочірню розетку. Місце зрізу обов'язково потрібно присипати сіркою. Відрізана розетка повинна бути вкорінена у вологому піску. Після того, як вироблено укорінення, необхідно зробити пересадку в горщик із землею. У цю землю можна додати шматочки деревного вугілля. Зріз дочірніх розеток найкраще робити навесні або ж влітку. В інший час року вони просто можуть не вкоренитися або ж робитимуть це дуже довго, при цьому відбудеться пошкодження материнської рослини.
4
Якщо ви розмножуватися юку насінням, то обов'язково стежте за тим, щоб вони були свіжими. Насіння потрібно замочити на добу в теплій воді, а потім посадити в суміш легкої листової землі і торфу. Плошку слід накрити склом або ж пакетом і провітрювати декілька разів на день. Проростання насіння відбувається за місяць.