Як правильно клеїти шпалери.

Якщо ви вирішили поклеїти шпалери власноруч, пам'ятайте, що запорукою якісного ремонту є точне і неухильне дотримання технології. В першу чергу необхідно перевірити якість придбаних вами шпалер, щоб в процесі поклейки не зіткнутися з браком. Для того, щоб поклеїти шпалери, необхідно користуватися виключно клеять складами на водній основі.

Перед тим, як почати клеїти шпалери, зверніть увагу на факт присутності або відсутності на рулоні символу «зустрічна поклейка». Також уважно вивчіть малюнок шпалер - під час поклейки важливо правильно поєднувати смуги шпалер, щоб малюнок на сусідніх смугах ідеально збігався. Розклавши смуги шпалер на підлозі, нанесіть на виворітну сторону клей - в точній відповідності з вказівками на упаковці, рясно і по можливості рівномірно. Щоб на свежепоклеенних шпалерах не проступали плями не самого естетичного вигляду, перед поклейкой обов'язково заґрунтуйте стіну розчином клею. Якщо клей густий, наносите його максимально тонким шаром, так як важкі шпалери вбирають рідину дуже добре.

Після цього, склавши полотнище вдвічі, залиште шпалери для просочення на десять-п'ятнадцять хвилин. Клеїти шпалери починають з використанням схилу, щоб наклеїти першу смугу максимально рівно. В ідеалі потрібно починати поклейку від кута кімнати. Щоб шпалери не пузир, необхідно розгладжувати кожну смугу після наклеювання гумовим валиком. Край шпалер, який виступає знизу, обрізається за допомогою спеціального ножа, а залишки клею відразу ж видаляються сухою ганчіркою. Перед тим, як наклеїти шпалери навколо електричних розеток або вимикачів, необхідно їх відгвинтити. Згодом на місці кріплення розетки в шпалерах вирізається відповідний отвір. Бордюри наклеюються за допомогою спеціального клею (попередньо слід простягнути уздовж стіни нитку, щоб рівно наклеїти бордюр).