Як зробити сифон для акваріума.

Періодично акваріум потребує очищення і заміні частини води чистою. Без цієї процедури рибки можуть загинути, адже в воді скупчуються відходи життєдіяльності та інші забруднення. Найпростіший спосіб очищення - сифон , за допомогою якого можна з легкістю зливати воду, не переміщаючи рибок в іншу ємність. Зробити сифон можна з підручного матеріалу.
Інструкція
1
Сифон - трубочка невеликої довжини. Зробіть її з будь-якого шланга, вона повинна бути близько 50 см завдовжки, а ось діаметр не має значення. Але чим менше діаметр, тим довше буде спускатися вода з акваріума. Ви можете зробити і більш довгу трубку - зливати буде кілька зручніше.
2
Якщо у вас в акваріумі є мальки або дрібні дорослі рибки, надіньте на один кінець марлю, яку зафіксуйте ниткою або звичайною резинкою. Дрібні риби можуть витекти разом з водою через сифон , що небажано, адже вони можуть налякатися і навіть загинути. Якщо у вас великі породи риб і вони більше, ніж діаметр шланга, можете не використовувати марлю.
3
Принцип зливання води сифон ом: вставте трубочку в акваріум, створіть негативний тиск, другий кінець трубки помістіть в ємність і злийте потрібну кількість води. Злиту воду замініть чистою, але тільки не водопровідної. Якщо ви не хочете спускати повітря з трубки ротом, так як можна нахлебтатися брудної води, можете заповнити трубочку водою, заткнути кінець пальцем і акуратно вставити в акваріум. Відпустіть, і вода поллється з ємності.