Як починати прикорм дитини.

Перші місяці після народження малюка його годівля можливо тільки двома способами: або це грудне молоко, або підходяща дитині молочна суміш. Але час не стоїть на місці: малюк росте, і приходить пора знайомити його з іншими продуктами. І в цей період перед молодими мамами постає питання: як починати прикорм дитини правильно? Які продукти вводити першими і в яких кількостях?

Деякі педіатри рекомендують починати прикорм малюка з п'яти або шести місяців. Інші фахівці впевнені, що підгодовувати дитини можна лише тоді, коли у нього прорізатиметься перший зубок. Однак існують деякі фізіологічні чинники, які свідчать про те, що ваш малюк готовий до знайомства з новою для нього їжею.

 1. Дитина навчився сидіти. Нехай навіть він сидить всього кілька хвилин і з вашою допомогою.
 2. Вага малюка збільшився вдвічі порівняно з масою тіла при народженні.
 3. Малюк постійно голодний і просить груди.

Ви спостерігаєте у своєї дитини всі ці показники? Значить, малюк готовий до прикорму. Але як починати прикорм дитини правильно, щоб не нашкодити йому?

 1. Будь-який вид прикорму потрібно давати до годування грудьми або сумішшю.
 2. Щоб не пропустити можливу алергію, прикорм необхідно починати з одного продукту і давати його не менше п'яти днів. Тільки після цього можна вводити такі види продукту.
 3. Починати прикорм потрібно з фруктового соку (звичайно яблучного), а потім поступово вводити сік інших фруктів, виключаючи екзотичні й ті, які можуть викликати алергічні реакції (наприклад, полуницю).
 4. Доза першого прикорму повинна бути мінімальною - кілька крапель. Поступово збільшуючи обсяг, ви безболісно дійдете до потрібної норми.
 5. Овочі для прикорму потрібно вводити, починаючи з малих доз і тільки у вареному і перетерті до стану пюре вигляді.
 6. М'ясо, яйця, риба - продукти, які не рекомендуються малюкам до дев'яти - десяти місяців. Їх потрібно вводити особливо обережно.
 7. Нові для малюка продукти потрібно давати в першій половині дня для того, щоб вночі не виникли проблеми з животиком.
 8. Якщо вам найближчим часом належить вакцинація, то варто почекати з введенням нових продуктів в раціон малюка.
 9. Температура прикорму повинна бути для крохи комфортної і звичною - близько 35-37 градусів за Цельсієм.
 10. Якщо малюкові не подобається смак прикорму, він випльовує його, відвертається або навіть плаче - ні в якому разі не наполягайте, краще спробуйте пізніше. Намагаючись нагодувати дитину силою, ви можете прищепити відразу до корисним і необхідним продуктам.