Як зробити складки на шторах. Як зробити складок сват для гардини.

Дизайн штор дуже важливий для оформлення інтер'єру - будь текстиль доповнює інтер'єр, і він повинен органічно вписуватися в нього, роблячи приміщення затишніше і гармонійніше. Існує маса різних моделей штор і портьєр, і сьогодні популярною моделлю є римські штори з акуратними складками. Ці складки робити нескладно.
Вам знадобиться
  • - щільна тканина;
  • - металеві/дерев'яні прутики;
  • - пластикові кільця;
  • - металева планка;
  • - довгий шнур;
  • - карниз.
Інструкція
1
Візьміть щільну тканину відповідного кольору і фактури, а також тонкі металеві або дерев'яні прутики, кількість яких дорівнює кількості запланованих складок. Довжина прутиків повинна бути трохи менше ширини штори. Також вам будуть потрібні маленькі пластикові кільця діаметром 10-12 мм. Підготуйте утяжеляли металеву планку, міцний довгий шнур, а також спеціальний карниз для римської штори.
2
Для визначення довжини тканини виміряйте очікувану довжину штори і ширину вікна. Враховуйте по 2 см на припуски і подгибки з кожного боку, а потім викроїте полотнище штори, розкроївши дві довжини плюс одну ширину штори.
3
Тканина укладіть лицьовою стороною вниз на плоску поверхню і розгладьте її. За допомогою кравецьких шпильок і ручної намітки сформуйте місця утворення складок. Розмір кожної складки регулюйте в залежності від довжини штори.
4
Все краю штори підшийте, а до верхнього краю пришийте липучку, якщо штора кріпиться до карниза з дерев'яного бруска. Для звичайного карниза зробіть подвійний шов і вставивши металевий прутик, прикріпіть штору до карниза прищіпками.
5
Нижній край штори підігніть і підшийте двома рядами стібків так, щоб між двома рядами можна було помістити металеву планку для обважнення. На виворітній стороні прошийте згини і в складки вставте прутики.
6
Над прутиками пришийте оздоблювальну стрічку. Потім до місць підшивок прутиків пришийте пластмасові кільця. Закріпіть штору на карнизі і всуньте в неї три шнура, продевая їх уздовж верхніх колечок, а потім продевая через одне кільце. Всі три шнура простягніть через кільця, а в кінці заведіть їх в одне загальне кільце.
7
Опустіть штору і вирівняйте шнури. Зріжте зайві кінці і зав'яжіть шнури в вузол.