Як стелити паркетну дошку.

Ви прийняли рішення постелити паркетну дошку . В першу чергу задумайтеся про підготовку основи для нового покриття. Бетонна підлога повинен бути ретельно вирівняний, не мати тріщин і западин. Старий текстильний настил або лінолеум попередньо вилучений. Дерев'яна підлога не повинен скрипіти і хитатися. Коли всі умови для основи підлоги ви врахували, саме час приступати до настилу паркетної дошки.
Вам знадобиться
  • - упаковки з паркетною дошкою;
  • - дерев'яний молоток;
  • - рулетка;
  • - клини;
  • - ножівка;
  • - лак;
  • - валик;
  • - шлифмашинка.
Інструкція
1
Вибирайте паркетну дошку з «плаваючим» з'єднанням. Це сучасне зручне скріплення матеріалів для підлоги між собою. Являє собою замкову систему і не вимагає склеювання. Не деформується при перепадах вологості і температури. Для початківця домашнього майстра - знахідка.
2
Розрахуйте кількість паркетної дошки для вашого приміщення. Паркетна дошка продається в упаковках. Вам необхідно знати, скільки коробок буде потрібно.
3
Заміряйте рулеткою площа кімнати. Потім порівняйте її з цифрою на упаковці. Там вказано, на яку площу поверхні розраховане її вміст. Додайте 10% на обрізки.
4
При укладанні підлоги дотримуйте певний температурний режим. У кімнаті має бути не менше 18 градусів тепла і вологість не вище 60%.
5
Покладіть на вирівняне основу підлоги прокладку, яка буде приглушувати звуки і захищати паркетну дошку від зайвої вологи. Це може бути спінений поліетилен, листи фанери або ДВП, рулонное коркове покриття.
6
Залишайте між стінами і прилеглим до них полам по периметру приміщення шов для деформації, який становить 15 мм. Зафіксуйте це відстань клинцем або розпірками.
7
Укладати паркетну дошку можна уздовж стін, а можна по діагоналі. Тільки враховуйте, що при діагональної укладанні значно збільшується кількість обрізків.
8
Починайте укладати підлогове покриття з кута. Скріплюйте дошки один з одним системою "паз в гребінь". Користуйтеся дерев'яним або гумовим молотком, щоб дошки щільно прилягали один до одного.
9
Відшліфуйте покладений підлогу. Покрийте його фінішним лаком.
10
Встановіть плінтуса, прикрутивши їх до стін. Чи не притискайте їх щільно до підлоги, щоб у дошок була можливість розширюватися.
Корисна порада
Паркетна дошка зручна в експлуатації. При пошкодженні окремої дошки немає необхідності перестилати всю підлогу. Замініть тільки ту ділянку, який зіпсований.