Як зібрати пилок.

Відомі два типу пилку: ентомофільні і анемофільних. Другий вид розноситься вітром і може викликати різні алергічні захворювання. Таку пилок з невисокою біологічною цінністю дають, як правило, хвойні дерева. Збирати її вкрай важко. З споживчої точки зору більш цікава пилок, яку збирають бджоли з квітучих рослин і приносять у вулик.
Вам знадобиться
  • Вловлювач пилку
Інструкція
1
Як же людині добути ту пилок , яку з ранньої весни приносять у вулик працьовиті бджоли? Кілька десятків років тому фахівці мало цікавилися пилком. Бджолярі не мали поняття про її вловлювачі - спеціально влаштованих західними, призначених для того, щоб відняти у бджіл частина їх дорогоцінної здобичі.
2
Пристосування для збору пилку були відомі в Америці на початку 30-х років 20-го століття. Відтоді пристосування для збору пилку стали досконалішими.
3
Збирати пилок можна трьома способами: - Підставити уловлювач пилку під гніздо з розплодом (уловлювач на час замінює дно вулика) .- Підставити уловлювач над гніздом з розплодом (на дах) .- Вловлювач ставиться до отвору льотка вулика.
4
У кожному з трьох цих методів можна перехоплювати обніжжя пилку двома способами: - за допомогою сит з отворами; - за допомогою жерстяної або пластмасовою пластини з отворами, вертикально поставленої на часте сито (більш кращий варіант).
5
Більшість моделей представляють собою вловлювачі пилку, які ставляться під вулик. Перші пристрої виготовлялися суцільно з алюмінію або дюралюмінію, включаючи висувною скриньку. Згодом від металевого шухлядки відмовилися, оскільки він виходив вологонепроникним і зберігав крапельки роси та інші сліди вогкості. Дерев'яний більш кращий, адже дерево добре вбирає вологу і усуває втрати пилку.
6
Втім, і з дерев'яного ящичка пилок слід збирати щодня і негайно піддавати сушці - це дозволить пилку довго зберігатися, залишаючись в хорошому стані.
7
Поступово виробники уловлювачів пилку прийшли до того, що все пристрій має бути зроблено з дерева. Метал використовується лише при виготовленні решітки та сита. А останнім часом з'явилися вловлювачі без металевих деталей, в їх конструкції застосовуються тільки дерево і пластмаса. Дно шухлядки робиться з дротяної сітки для забезпечення доступу повітря.
8
Сама технологія збору пилку проста. Досить підняти корпус вулика і переставити його з дна на уловлювач, повністю відповідний за розмірами дну.