Як здати біохімію крові. правила здачі біохімічного аналізу.

Біохімічний аналіз крові широко використовується лікарями для діагностики багатьох захворювань. Кров на дослідження береться з вени, строго натщесерце. При порушенні цієї умови, відзначаються спотворення основних показників, і такий аналіз стає інформативним, а також може спровокувати доктора на завідомо неправдивий діагноз.
Інструкція
1
В біохімічному аналізі крові визначають наступні показники: рівень глюкози, загальний білок (гамма-глобуліни, альфа-2-глобуліни, альфа-глобуліни, бета-глобуліни, альфа-фетопротеїн С-реактивний білок), сечова кислота, бета-ліпопротеїди, холестерин, тригліцериди, ферменти крові (амілаза, білірубін) та інші.
2
Основні правила для здачі біохімічного аналізу крові наступні: необхідно обмежити себе в курінні (куріння підвищує кількість еритроцитів і рівень глюкози в крові ); не вживати алкогольні напої та пиво (алкоголь збільшує вміст сечової кислоти і знижує рівень цукру в крові ); зменшити вживання кави і міцного чаю (підвищують кількість лейкоцитів і еритроцитів, а також цукор крові ; виключити фізичні навантаження і напруга (біг, підйом по сходах та інші); кров не слід здавати при прийомі ліків і після проведення рентгенографії, фізіотерапевтичних процедур та інших досліджень.
3
Прийом жирної їжі сприяє підвищенню в крові калію, лужної фосфатази, тригліцеридів. Небажано голодувати більше 48 годин, так як це призводить до збільшення вмісту білірубіну в крові . А голодування понад 72 годин сприяє зниженню цукру в крові до нижньої межі норми, одночасно підвищується вміст сечовини і вільних жирних кислот.
4
Рекомендується здавати кров на біохімічне дослідження натщесерце, останній прийом їжі не менше ніж за 10 годин до взяття крові . Необхідно утриматися від вживання жирної, смаженої, гострої та копченої їжі за 2 дні до проведення аналізу.
5
Перед проведенням процедури слід відпочити в приймальні 10-15 хвилин і заспокоїтися. Забір крові на біохімічний аналіз проводиться медичною сестрою процедурного кабінету в стерильних умовах і стерильним матеріалом. Далі, паркан, пробірка з кров'ю і напрямом у спеціальному контейнері передається в клініко-біохімічну лабораторію діагностичного центру для проведення дослідження.
6
Лікар-лаборант через кілька годин видає висновок з результатами проведеного дослідження. З метою контролю ефективності проведеного лікування, доктор призначає через деякий час повторний біохімічний аналіз крові . Проводите дослідження в одній і тій же клініко-біохімічної лабораторії, порівняння таких досліджень будуть коректні і інформативні, так як, в різних лабораторіях застосовуються різні методи діагностики і різні одиниці виміру.
Біохімічний аналіз крові - це метод лабораторного дослідження, що відрізняється високою інформативністю і ступенем достовірності. Він становить базу для деяких видів лікарської діагностики.

Навіщо потрібен біохімічний аналіз крові

Біохімічний аналіз крові, поряд із загальним аналізом крові і аналізом сечі, не один десяток років вже успішно застосовується в лабораторно-діагностичних цілях. Він дозволяє отримати широке й об'єктивне уявлення про функціонування того чи іншого органу і всього організму в цілому. Цей аналіз знаходить своє практичне застосування в самих різних областях медицини: терапії, онкології, кардіології, урології, гінекології, гастроентерології та інших.
На основі біохімічного аналізу крові можна зробити висновок про нестачу того чи іншого вітаміну або мікроелемента.
Навіть за відсутності ознак будь-якого захворювання і хорошому самопочутті бажано проводити аналіз крові не менше одного разу на рік. Він допоможе встановити, чи всі органи працюють так, як належить, і чи немає яких-небудь системних порушень в початковій стадії. Будь-які зміни «біохімії» крові можуть свідчити про неблагополучну ситуації в організмі, і тому ставиться питання про додаткове обстеження і відповідної терапевтичної корекції.

Як виконується аналіз

Для проведення біохімічного аналізу з ліктьової вени береться порядка 5 мл крові. Дослідження, результати якого заносяться в спеціальний бланк, спрямоване на з'ясування кількісного і якісного її складу. У бланку перераховані основні біохімічні компоненти і їх вміст у крові пацієнта. При розшифровці результати порівнюються з тими діапазонами значень, які вважаються нормою для здорових людей того ж віку і пола.Біохіміческій аналіз вимагає від пацієнта попередньої підготовки. За 6-12 годин до дослідження слід утриматися від їжі. Щоб уникнути недостовірних показників кров для аналізу забирають вранці і строго натщесерце. Взяття виробляється в лежачому або сидячому положенні, потім кров переливають у пробірку і відправляють в лабораторію.
Для точності аналізу перед його проведенням рекомендується не тільки не їсти і не пити (нічого, крім води), але і не жувати жуйку, не чистити зуби і т.д.

Які параметри визначає біохімічний аналіз крові

В біохімічному аналізі визначається зміст в крові білків, ферментів, ліпідів, вуглеводів , пігментів, низькомолекулярних азотистих речовин, неорганічних речовин і вітамінів. Для кожного з компонентів існують статистично встановлені нормальні показники, притаманні здоровим людям, відхилення від яких може бути симптомом різних порушень. Так, наприклад, підвищений вміст в крові ферменту печінки АлАТ (аланінамінотрансферази) говорить про поразку печінки або серця і пов'язаних з цим захворюваннях, таких як вірусний гепатит, рак печінки, цироз, інфаркт, міокардит, серцева недостатність та ін.