Як розводити курей-несучок. чи вигідно розводити курей.

  •  Розведення курей - це цікава і захоплююча робота. Перш ніж займатися розведенням птиці, необхідно скласти план, в якому будуть враховані найважливіші моменти для даного виду діяльності. Це дозволить визначитися з поголів'ям, породою, витратами і прибутком від розведення птиці. Як же правильно розводити курей-несучок?
  •  Визначтеся з вибором породи для розведення. Кожна порода має свої характеристики і відрізняється не тільки по несучості, але і по вимогливості до умов утримання, по потреби в кормах і стійкості до хвороб. Безсумнівний лідер по несучості і поширенню в світі є порода під назвою Леггорн. Однак існують ще декілька порід Несучість напрямки: Мінорка, російська біла, полтавська, італійська куропатчатая.Подсчітайте, скільки голів молодняка і дорослого птаха вам необхідно придбати. З'ясуйте, чи є можливість купити птицю обраної породи на птахофабриці у вашому місті чи районі. Пам'ятайте, далекі переїзди у птахів викликають серйозний стрес.
  •  Підрахуйте кількість матеріалу на споруду пташника. Площа визначте, виходячи з кількості придбаних голів та майбутньої дедалі більшого чисельності. Вирішіть, чи буде птах перебувати в клітках або кури будуть вільно переміщатися в пташнику і на вигулі. Підберіть відповідну систему опалення та освітлення для курятника, якщо птах буде розлучатися цілорічно. Обладнайте вольєр з можливістю окремого вигулу для молодняка і дорослого птаха.
  •  Виберіть і розмістіть в пташнику годівниці і поїлки для курей. Пам'ятайте, що годівниці для дорослої птиці і для курчат відрізняються. Підійдіть відповідально до обладнання гнізд для несушек.Пріобретіте необхідну кількість кормів, мінеральних добавок і вітамінів для поголів'я. Зверніть увагу на тривалість зберігання кормів. Часто комбікорми для несучок мають короткий термін зберігання. З'ясуйте, які корми потрібні для курчат. Вирішіть, чи є можливість частину кормів заготовлювати самостійно, або все буде купуватися.
  •  Вирішіть, чи буде птах самостійно висиджувати пташенят або є необхідність у покупці інкубаторів. Серйозно поставтеся до вибору інкубатора. Вибирайте потрібну модель, виходячи з кількості закладаються яєць і вільного місця в пташнику.
  •  Подумайте про збут продукції. Обчисліть для себе, чи вигідніше буде продавати яйце або молодих несучок. Вирішіть, чи будете ви займатися чистопородним розведенням або зможете проводити роботу по схрещуванню різних порід.
Рідкісне сільське подвір'я не оголошується вранці півнячим співом. Кури невибагливі, легкі в догляді, витрати на їх утримання невеликі, а яйця і дієтичне м'ясо завжди користуються попитом. Розведенням курей в домашніх умовах успішно може зайнятися навіть непрофесіонал.
Інструкція
1
Якщо ви вирішили облаштувати на своїй ділянці домашню міні-птахоферму, почніть з курятника. Його роль може зіграти будь-яке приміщення, навіть сарай, збитий з дощок. Головне, щоб у ньому було тепло і сухо. Сідала можна зробити зі звичайних жердинок, надійно укріплених на середній висоті, а в ролі гнізда використовувати корзини та дерев'яні ящики, набиті соломою або сіном. Курям знадобиться місце для вигулу, чим більше вони проводять часу, копаючись в землі, тим здоровіше будуть. Пісок, камінчики, трава, черв'ячки і личинки значно збагатять їх щоденний раціон.
2
Купувати для розведення можна як курчат, так і дорослу птицю. Будь-яка птахофабрика завжди має у продажу і тих і інших. Курчата обійдуться вам набагато дешевше, але знадобиться, як мінімум, 5 місяців перш, ніж вони виростуть. Частина пташенят не доживуть до дорослого віку, а серед тих, що вижили може виявитися занадто багато півників, яких тільки й залишиться відправити в суп. Залишати більше 1 півня на 10 курей нераціонально. Самець-альфа все одно не дасть противнику нормально жити, буде постійно його тероризувати.
3
Але птахів потрібно буде ще чимось і годувати. Кури досить всеїдні, тому з полюванням поласують як спеціально приготованим для них комбікормом, так і кухонними відходами. З особливим задоволенням поїдають вони яєчну шкаралупу, кальцій з якої їм необхідний для виробництва нових яєць. Як поїлки використовуйте велику пляшку з водою, перевернуту шийкою вниз в плоске блюдо. Не забудьте надійно укріпити конструкцію.
4
В цілому курка несеться один раз на дві доби. Нехитрі розрахунки показують, що 20 курок забезпечать вас десятком яєць щодня. Таким чином, вже через пару місяців всі витрачені на розведення курей гроші окупляться з лишком. Більш того, кури почнуть ще й розмножуватися. Якщо ви помітили, що одна з курок початку характерно квоктати, поспостерігайте за нею. Як тільки вона остаточно всядеться на гніздування, підсипте їй яйця в кількості від 15 до 20 штук. Тільки не беріть яйця, що зберігалися в холодильнику. Через 21 день ви зможете почути з гнізда радісне попискування. Квочка в змозі сама виростити свій виводок, але, тим не менш, постарайтеся захистити молоду сім'ю від потенційних небезпек і загроз. Курча для кішки - ласа здобич, а обдурити курку їй нічого не варто.
5
Як бачите, розведення курей - справа проста і прибуткова. А продукція домашньої птахоферми вигідно відрізняється від магазинної за смаком і якістю.