Як зробити потужний магніт.

Створення потужних електро магнітів - це складна технічна задача. У промисловості, як, власне, і в повсякденному житті магніти великої потужності необхідні. У ряді держав вже навіть працюють поїзда на магнітній подушці. Машини з електромагнітним двигуном скоро масово з'являться і у нас під маркою «Е-мобіль». Але як створюються магніти великої потужності?
Інструкція
1
Відразу варто відзначити, що магніти діляться на декілька класів. Є постійні магніти - це, як правило, шматки певного металу і сплаву, що володіють певним магнетизмом без стороннього впливу. А є також електромагніти. Це технічні прилади, в яких магнітне поле створюється шляхом проведення електричного струму через спеціальні котушки.
2
З постійних магнітів до категорії потужних можна віднести тільки неодимові. При порівняно невеликому розмірі, вони мають просто приголомшливі магнітні характеристики. По-перше, свої магнітні властивості вони втрачають тільки на 1% за сто років. По-друге, при порівняно невеликих розмірах, вони мають величезну магнітну силу. Виготовляються неодимові магніти штучно. Для їх створення необхідний рідкісноземельний метал неодим. Також використовується залізо і бор. Отриманий сплав намагничивается в магнітному полі. У підсумку, неодимовий магніт готовий.
3
У промисловості ж повсюдно застосовуються потужні електромагніти. Їх конструкція куди складніше, ніж у постійних магнітів . Для створення потужного електромагніта необхідна котушка, що складається з обмотки з мідного дроту, а також залізного сердечника. Сила магніту в даному випадку залежить тільки від сили струму, проведеного через котушки, а також кількості витків дроту на обмотці. Варто відзначити, що при певній силі струму намагнічування залізного сердечника піддається насиченню. Тому найпотужніші промислові магніти виготовляються без нього. Замість цього додається ще деякий число витків дроту. У більшості ж потужних промислових магнітах із залізним сердечником число витків дроти рідко перевищує десяти тисяч на метр, а використовувана сила струму - двох ампер.