Як зупинити блювоту. Як приготувати солодку воду при блювоті.

Блювота являє собою рефлекторний акт, що полягає в мимовільному виверженні зовні вмісту людського шлунка через рот.
  1. Причиною блювоти можуть бути захворювання травного тракту, вжиті в їжу гострі продукти, що викликали роздратування стінок шлунка, підвищення внутрішньочерепного тиску, заколисування, вагітність і т.д. Як правило, блювота є захисним механізмом, що допомагає нашому організму позбавитися від шкідливих речовин, проте в деяких випадках (наприклад, в стані алкогольного сп'яніння) блювота може бути небезпечна. Крім того, вона може призводити до зневоднення організму, тому багату блювоту необхідно зупиняти.
  2. Для того щоб зупинити блювоту, причиною якої є заколисування, морська або повітряна хвороба, ви можете прийняти такі ліки як Драміна, Авіа-море.
  3. Зупинити блювоту, викликану мігренню, гастроентеритом, хворобою нирок, черепно-мозковою травмою т.д. можна за допомогою таких ліків, як Церукал і Мотилиум. Якщо блювота викликана сильним жаром, хворому можна давати проковтнути лід і ментолові краплі. Для припинення нудоти і блювоти при вагітності необхідно пити вранці за сніданком воду з лимоном і не вживати в їжу масло. Також добре діють народні засоби: пиття кумису, відвару кори вербового дерева.
  4. Зупиняти блювоту, викликану отруєнням або переїданням, не рекомендується, однак, якщо така блювота продовжується тривалий час, хворому стало легше, а блювотні позиви все не припиняються, необхідно викликати швидку допомогу.
  5. Зупинити блювоту, викликану алкогольним сп'янінням , допомагає міцний чорний кави з лимоном, холодний душ.
  6. Пити воду при блювоті не рекомендується, однак, якщо спрага сильно мучить вас, випийте кілька маленьких ковтків або просто змочіть губи водою.
  7. Якщо в блювоті міститься кров і її згустки, у хворого змінюється колір обличчя, то можлива виразка шлунка. В цьому випадку необхідно укласти хворого в ліжко, забезпечити повний спокій і терміново викликати лікаря.