Як зробити порцелянову ляльку.

Авторська лялька - це рідкісне мистецтво, яке потребує високого рівня майстерності і посидючості. Існує безліч технік, в яких сучасні майстри виготовляють авторських ляльок. До більш простим технікам відноситься робота з полімерними запікати пластиками, але до цих пір надзвичайно цінуються традиційні порцелянові ляльки ручної роботи. Створити ляльку з порцеляни непросто, але готова фарфорова лялька буде радувати вас багато років своєю вишуканістю і витонченістю.
Інструкція
1
В першу чергу, вам потрібно підготувати модель і придумати ескіз ляльки, а також визначити, де саме будуть з'єднуватися рухливі частини ляльки. Нанесіть на ескіз місця кріплень суглобів. Закріплюйте суглоби ляльки за допомогою шляпной гумки.
2
З паперклею або скульптурної глини виліпити деталі ляльки, зашліфуйте і розгладьте їх, а потім покрийте лаком. Визначте, в якій частині деталі буде отвір для заливки порцеляни - цього отвору не повинно бути видно в готовій ляльці. До деталей ляльки доліпили воронку, через яку ви заллєте рідкий фарфор. Розділіть деталі на дві-три частини, проводячи лінію розрізу по місцях складного рельєфу.
3
Тепер займіться зняттям форми - з пластиліну зробіть подмодельнік, обліпили ним модель по розміченій лінії поділу, а потім зробіть у ньому виїмки зворотною стороною олівця. По краях подмодельніка з пластиліну зробіть бортики, після чого приготуйте розчин гіпсу, збийте його і залийте в подмодельнік.
4
Коли перша частина форми застигне, зніміть подмодельнік і змастіть деталь форми вазеліном. Зробіть бортики і залийте гіпс. Частини форми рознімаючи і витягніть модель. Краї форми зашліфуйте. Просушіть форму протягом двох-трьох днів при кімнатній температурі. Зберіть разом суху форму і стягніть її гумкою або дротом, залишивши в потрібному місці отвір для вливання порцеляни.
5
Перемішайте фарфор і залийте в підготовлену воронку до країв форми, заливаючи повільно, щоб уникнути появи повітряних бульбашок. Через п'ять хвилин злийте залишився фарфор з форми, а через три години зніміть гумки і роз'єднаєте форму. Обережно витягніть порцелянову деталь, зріжте воронку і зробіть отвори за схемою кріплення суглобів. Виготовте таким способом голову, тулуб, руки і ноги ляльки.
6
Просушите деталі і зашліфуйте шви, що залишилися від форми, перед випалюванням. Потім обпечуся порцелянові деталі, дотримуючись правила зміни температур в печі, і нарешті, коли деталі охолонуть, починайте розфарбовувати обличчя ляльки, використовуючи акрилові фарби по кераміці та фарфору.
7
Зберіть ляльку воєдино за допомогою шляпной гумки, спочатку закріплюючи на тілі обидві руки, а потім закріпивши голову і ноги. Просмикніть петлю в металеву шайбу, щоб вона не зісковзувала. Тепер вам залишилося доопрацювати ляльку - придумати одяг, аксесуари, зробити їй зачіску.