Як зробити ширму для лялькового театру. Як зробити ширму для танцю своїми руками.

Ляльковий театр - захоплююче і цікаве мистецтво, яке не залишить байдужими ні дорослих, ні дітей. За допомогою лялькового театру можна розігрувати різноманітні постановки, сценки та казки, використовуючи різних ляльок - для театру підійдуть рукавичкові, пальчикові ляльки, ляльки з дерева і пап'є-маше. Однак постановка лялькового театру неможлива без відповідних декорацій. У театрі ляльок це ширма. Виготовити ширму для лялькового театру ви зможете власними руками.
Вам знадобиться
  • Вам буде потрібно два-три рулони будь-яких шпалер, шнур або довга мотузка, багато коробок з гофрокартону та п'ять літрів клею ПВА. Також вам знадобляться макетний ніж, довга лінійка, рулетка, ножиці, шило, широка кисть і тканина.
Інструкція
1
Визначте, якої висоти буде ваша ширма - це залежить від вашого зростання і від типу ляльок. Лялька повинна підніматися над ширмою на дві третини своєї висоти, і ви не повинні відчувати труднощів, піднімаючи над ширмою руку. Вас не повинно бути видно з-за ширми - відповідно до цього правила формуйте її висоту.
2
Наріжте картонні коробки на аркуші і встановіть з них передню частину ширми. Щоб ширма не деформована, проклейте кілька шарів гофрокартону - тоді конструкція буде міцною і стійкою.
3
Розташовуйте аркуші картону встик, щоб гофровані смуги йшли в одному напрямку. Наступний шар картону розташовуйте так, щоб смуги гофрування йшли поперек попередніх. Це додасть конструкції ще більшу міцність. Склейте листи, промазав їх клеєм ПВА і притиснувши їх один до одного. Всього у вас повинно вийти три-чотири шари картонних аркушів.
4
Склеївши чотирьохслойну картонну плиту, покладіть її на підлогу і походіть по ній у взутті на плоскій підошві, щоб розрівняти поверхню плити. Піднімайте плиту з підлоги на наступний день тільки після повного висихання клею. Виготовивши передню сторону ширми, переходите до виготовлення бічних сторін і бортиків.
5
Згини картону для кріплення одних листів з іншими робіть одношаровими. Верхню арку ширми виготовте також з тришарового картону і просушіть. Після цього виготовте задню стінку ширми для закріплення декорацій і скріплення разом бічних сторін ширми.
6
Після того як всі деталі ширми (передній фартух, задня стінка і бічні сторони) висохнуть, починайте збірку. Сполуки не тільки проклеюють клеєм, а й прошивати великими стібками за допомогою шила і міцного шнурка. Розташовуйте отвори для прошивки досить далеко один від одного, щоб не порвати картон.
7
Закріпіть обидві бічних стінки, після чого складіть ширму стулками всередину і пропрасуйте місця з'єднання. Оклейте стулки ширми шпалерами або кольоровим папером, як з внутрішньої, так і з зовнішнього боку. Вибирайте для обклеювання не надто яскраві шпалери, на яких малюнок не сильно виражений - це потрібно для того, щоб шпалери не відволікали уваги від того, що відбувається на сцені.
8
Після висихання шпалер обробіть краю віконця ширми шпалерним бордюром. Задню стінку ширми обклейте білим папером або шпалерами, перевернутими виворітного стороною вгору. Поставте ширму вертикально після повного висихання і визначте, наскільки її конструкція стійка.