Як розвести фіалки.

Африканські фіалки - улюблене багатьма кімнатна рослина. Компактні розміри і цілорічне цвітіння роблять їх ідеальним прикрасою підвіконня. Фіалки начебто спеціально створені для того, щоб існувати під штучним освітленням і в штучному ж кліматі. Догляд за ними нескладний, а всі чутки про їх примхах - помилкові. Якщо ви доглядаєте за фіалками правильно, вони радують вас рясним цвітінням, тонким ароматом і пишною зеленню пухнастих листочків.
Вам знадобиться
  • Глиняний горщик
  • Галька, керамзит.
  • Тепла вода для поливу.
  • Тепла і волога атмосфера.
  • Спеціальний грунт або грунт, сфагнум, перліт.
Інструкція
1
Якщо ви купили рослина в магазині, то, в першу чергу, вам потрібно буде пересадити його з пластикового контейнера в глиняний горщик. Акуратно постукуючи по стінках, відокремте коріння з землею від початкової тари. Контейнер потрібно зняти з особливою обережністю, намагаючись не пошкодити квітку.
2
Перевірте коріння на наявність пошкоджень. Вони не повинні бути м'якими і коричневими - це ознаки гниття через надмірне поливу і поганого дренажу. Видаліть зайву грунт і відмерлі квітки і листя.
3
Підготуйте землю для пересадки. Ви можете купити спеціальний грунт для фіалок або самі змішати в рівних пропорціях грунт, сфагнум і перліт. Якщо є така можливість, то краще перевірити рН грунту. Він повинен бути в межах від 6 до 6,5. Якщо рН нижче, додайте вапно. Якщо вище - сірку.
4
Насипте грунт на дно горщика і помістіть квітка. Зверніть увагу на те, щоб його нижнє листя були на кілька сантиметрів вище краю горщика.
5
Поливайте квіти водою кімнатної температури. Якщо вода занадто холодна, листя будуть корічневеть і опускатися внизу. Якщо в ній буде занадто багато хлору, на листках з'являться білясті плями - опіки. При поливі дочекайтеся, поки вода крізь дренажний отвір просочиться в блюдце і злийте надлишки. Фіалки люблять вологість, але їх коріння будуть гнити від надлишку води. Хороший компроміс - розмістити горщик з квітками на гальці, в яку і підливати трохи води.
6
Африканські фіалки не виносять переохолодження. Прибирайте квіти з кімнати під час провітрювання в холодну пору року. Тримайте їх на сонячних підвіконнях або під штучним освітленням, але обов'язково переконайтеся, що вони проводять не менш восьми годин на темряві щодня.
Корисна порада
Ви можете розмножувати ваші фіалки, розділяючи рослина на кілька при пересадці або ж окремими листочками. Щоб отримати з листа нову фіалку, досить акуратно зрізати його, помістити у вологу пухку грунт і створити мікропарнік, накривши горщик із листком прозорим поліетиленовим пакетом або обрізаної половинкою від ПЕТ-пляшки.