Як розрахувати обсяг. формула обсягу коробки.

Світ, в якому ми живемо трехгранен. Значить все тіла в природі об'ємні. Обсяг - фізична величина, чисельно показує розміри тіла, вимірюється вона в кубічних метрах, сантиметрах і т.д., а також в літрах, мілілітрах і т.п. Щоб розрахувати обсяг тіла, необходіомо бачити його форму. Від цього залежить метод розрахунку.
Інструкція
1
Якщо тіло має форму прямокутного паралелепіпеда (це може бути сірникову коробку, книга, кубик і т.п.), то його обсяг знаходиться за формулою: V = abc, де a - висота тіла, b - його ширина, c - довжина. Величини знімаються за допомогою звичайної лінійки або вимірювальної стрічки. Нехай дано сірникову коробку, щоб розрахувати його обсяг необхідно виміряти його параметри: a = 2см, b = 4см, c = 5 см, значить, обсяг коробка дорівнює 4см * 2см * 5см = 40 см в кубі.
2
Якщо ж у тіла форма, відмінна від паралелепіпеда, неправильна форма, то його обсяг можна знайти методом, який був відкритий давньогрецьким вченим Архімедом в III столітті до нашої ери. Для цього потрібно налити води в вимірювальний посудину, запам'ятати скільки в ньому води (V1), далі опустити туди тіло і виміряти скільки води стало (V2), об'ємом предмета буде являтся різниця: V2-V1. Слід уважно вивчити посудину, в яких одиницях він вимірює воду, швидше за все в мілілітрах або літрах, значить і обсяг тіла теж буде в тій же велічіне.Прімер: нехай треба виміряти обсяг каменю. Налити в мензурку 50 мл води. Після опускання каменю в воду в мензурки стало 60 мл води, значить обсяг даного каменю дорівнює 60-50 = 10мл.
3
У разі коли відомі маса і щільність тіла, обсяг тіла рссчітивается за формулою: V = m/p, де m-маса, p-щільність. Вважати за формулою потрібно тільки тоді, коли маса тіла відома в кілограмах, а щільність - в кілограмах, поділена на кубічний метр; або маса - в грамах, а щільність - в грамах на кубічний см, тоді обсяг в першому випадку буде виміряно у кубічних метрах, а в другому - в кубічних сантиметрах. Щільність тіла - величина таблична, є спеціальні таблиці густин різних веществ.Прімер: нехай треба знайти об'єм залізного гвоздика, маса якого 7,8 м В таблиці густин знайти залізо - його щільність 7,8 г/кубічний см. Тоді обсяг дорівнює 7, 8 (г) розділити на 7,8 (г/кубічний см) дорівнює 1 кубічний сантиметр.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=KHOo5QmbEr0
Корисна порада
Щоб перевести одиниці виміру обсягу один в одного, необхідно знати наступне: 1л = 1000мл, 1мл = 0,001 л.1л = 0,001 кубічних метрів, 1 кубічний сантиметр = 1мл.