Як зробити оглядову яму в гаражі. залити полив оглядової ями з бетону в воду.

На даний момент більшість гаражів не мають оглядової ями. Автомобіль же є практично в кожній родині. Багато автолюбителів роблять ями самостійно. Однак це не так просто, як здається. Необхідно враховувати багато речей.
Інструкція
1
Для початку потрібно сказати про розміри оглядової ями. Починають будувати оглядову яму з викопування котловану. Саме в цьому питанні потрібно бути особливо уважним. Необхідно враховувати параметри майбутньої ями, а також товщину стін і підлоги. Приміром, якщо оглядова яма має ширину по проекту в 80 сантиметрів, а глибину в 170 сантиметрів, то ширина її повинна бути не більше 120 сантиметрів. Також потрібно враховувати товщину стін, яка буде близько 20 сантиметрів. У підсумку глибина котловану становить 190 сантиметрів.
2
Після того як яма вирита, можна приступати до бетонування. Спочатку необхідно ущільнити дно котловану. Для цього можна утрамбувати гравій в декілька шарів. Гравійна насип повинна бути більше 10 сантиметрів. Якщо грунт володіє підвищеною вологістю, то дно котловану потрібно для початку покрити глиною. Глину також необхідно утрамбувати. Поверх глини насипається гравій. Шар з гравію потрібно покрити шаром піску, приблизно в 5 сантиметрів завтовшки.
3
Після цього приступають до підготовки стін майбутньої оглядової ями. Глиною потрібно обробити стіни котловану. Таким чином, створитися глиняний замой, який не дасть проникнути воді в яму. Потім займаємося створенням гідроізоляції дна. Для цього знадобиться поліетиленова плівка. Далі необхідно забетонувати дно оглядової ями. Шар бетону повинен не перевищувати 10 сантиметрів.
4
Чекаємо, коли відбудеться повне затвердіння статі і встановлюємо опалубку по всьому периметру майбутніх стін ями. Стіни котловану потрібно зміцнити арматурою. Після цього вони будуть більш надійні. За допомогою замонолічених анкерів в опалубку на рівні підлоги гаража необхідно встановити металеву раму. Заливаємо між опалубкою і стіною котловану бетон. Його потрібно при цьому утрамбувати. Оглядова яма готова.
При будівництві гаража перед автовласником встає питання про оглядовій ямі. Аргументів «за» достатньо. Однак, незважаючи на те, що оглядова яма значно полегшує обслуговування автомобіля, головна проблема, з якою можна зіткнутися при створенні ями - це проникнення грунтових вод в гараж. Тому перед закладкою фундаменту з ямою потрібно зробити вимір рівня грунтових вод. Якщо він вище 2,5 метрів, то про яму доведеться забути.
Інструкція
1
Ідеальний варіант - закласти яму ще на етапі створення фундаменту гаража. Потрібно передбачити робочу зону, в яку буде входити яма, і зону відпочинку. Ця конструкція дозволить вберегти конструкцію гаража від зайвої вологи і уникнути швидкої корозії днища.
2
Ширина ями залежить від марки автомобіля і безпосередньо пов'язується з його колісною базою. Глибину ями закладіть, виходячи зі зростання автовласника з урахуванням його комфортного положення при ремонтних і профілактичних роботах. Тобто додайте до зростання 10-15 см і отримаєте потрібний параметр. Довжина ями розраховується за формулою «Довжина авто + 1 метр», щоб автовласник міг легко входити в яму при встановленому на неї автомобілі. Зробивши потрібні виміри, приступайте до створення котловану. Додайте до розрахованої глибині 20-25 см, до довжини і ширини по 40 см. Стіни котловану утрамбуйте.
3
півдня засипте 10-сантиметровим шаром гравію, потім шар піску - 5 см. Кожен шар також ретельно утрамбуйте, проливаючи водою. Змастіть вийшов короб глиною і укладіть шар гідроізоляції. Встановіть арматуру і залийте бетоном, а після його повного засихання укладіть останній шар цього листкового пирога - гідроізоляцію.
4
СтениСтени ями, утрамбовані і обмазані глиною, ізолюють товстою плівкою. Далі по всьому периметру стін встановіть опалубку з арматурою і так же, як і підлога, залийте бетоном. Другий варіант - викласти стіни цеглою. Для оздоблення використовують різні матеріали: керамічна плитка, фасадна штукатурка, скловолокно. Передбачте при зведенні стін вентиляційний отвір, яке знаходитиметься на рівні 20-25 см від підлоги. До цього отвору прикріпіть гнучку гофротрубу зовні, яку виведіть на поверхню і прикрийте захисним «грибком».
5
Страховочная рейкаВ конструкції оглядової ями повинна бути передбачена страховка, яка не дозволить автомобілю в'їхати в неї. В якості страховки використовуйте металеву рейку Т-подібної форми. Вона ж буде опорою дощок, які закривають нішу.
6
Утеплення ямиДумать про утеплення можна тільки після того, як яма ретельно ізольована від проникнення вологи. Найкращий варіант утеплювача - пінополістирол. При стандартній товщині в 50 мм, цей матеріал відмінно тримає тепло, при цьому не гниє, не пропускає воду і легко приклеюється до бетону. Для статі зазвичай використовують ПСБ-С-35, а для стін ПСБ-С-25.
7
ОсвещеніеОсвещеніе необхідно для забезпечення нормальних умов роботи в ямі. Це можуть бути перенесення, що працюють від акумулятора або спеціальні світильники, що живляться від 36 В. У ніші неприпустимо врізання розетки, яка видає 220 В. Це не тільки порушення СНиП, а й реальна загроза життю.