Як зв'язати шарф-шапку. пов'язати шапку-шарф.

Шарф-шапка - модний і практичний аксесуар, актуальний і взимку, і в міжсезоння. Він стане прекрасним доповненням до одягу будь-якого стилю. Зв'язати такий аксесуар може навіть починаюча рукодільниця.
Вам знадобиться
  • - набір з 5 панчішних спиць
  • - 120-250 г пряжі (в залежності від довжини виробу)
Інструкція
1
Перед початком в'язання необхідно зняти мірки. Виміряйте окружність голови з лінії, де буде розташовуватися нижній край шапки. Визначте довжину вироби - вимір починайте від чола в напрямку маківки і далі до передбачуваного кінця шарфа.
2
На двох спицях зв'яжіть зразок гумки і основного візерунка, отпарьте його. Визначте щільність в'язання - обчисліть кількість петель і рядів в 10 см в'язаного полотна.
3
Виконайте розрахунок петель: помножте окружність голови на кількість петель в 1 см. Отримане число збільшіть так, щоб воно було кратно 4. Аналогічним чином розрахуйте кількість петель для ширини шарфа.
4
Наберіть необхідну кількість петель і почніть в'язання гумкою 1х1 або 2х2. В процесі пров'язування першого ряду розподіліть петлі на 4 спиці і замкніть ряд в кільце.
5
Продовжуйте в'язання по колу. Провязав 3-5 см гумкою, можна перейти на основний узор, а можна продовжити в'язання гумкою на всю довжину. Ви можете пов'язати шарф- шапку в смужку, з жакардовим візерунками або орнаментом, як підкаже ваша фантазія.
6
На висоті 10-12 см необхідно почати зменшення. Для цього пров'язуйте передостанню і останню петлі кожної спиці разом. Зменшення роблять через рівну кількість рядів, приблизно кожні 1-1,5 см (наприклад, в кожному 4-му ряду).
7
Коли в результаті убавленія на спицях залишаться завіси у кількості, що дорівнює подвійному кількості петель для ширини шарфа, зменшення можна припинити і в'язати далі пряме полотно. Зв'язавши шарф необхідної довжини, зшийте кеттельним швом петлі 1-й і 3-й спиць, петлі 2-й спиці - відповідно, з петлями 4-й. У вас вийде прямий край, який можна обробити кистями або бахромою. Є й інший варіант - за 10-15 см до кінця в'язання знову робити зменшення, також як і на початку в'язання, поки на спицях не залишиться по 2-3 петлі. Решта петлі стягнути робочою ниткою, нитка обірвати. Такий конусоподібний край можна оформити одним або декількома помпонами.
8
Готовий виріб виперіть та злегка отпарьте, склавши подовжену частину навпіл в поздовжньому напрямку.