Як розпізнати етиловий спирт.

У наш час люди нерідко мають справу з вживанням алкоголю і напоїв з його змістом. Алкоголь з'явився ще в незапам'ятні часи. З хімічної точки зору він є етиловий спирт - етанол, безбарвну рідину, яка має специфічний запах і володіє летючими властивостями. Його молекулярна формула - C2-H5-OH, або CH3-CH2-OH. Інші спирт и і альдегіди є сурогатами алкоголю і небезпечні для організму. Етанол використовують і для потреб медицини. Як його розпізнати - про це читайте далі.
Інструкція
1
Алкоголь розпізнається по характерному для нього запаху. Він дуже специфічний, але не такий різкий, як нашатирний спирт .
2
Можна ризикнути, спробувавши невелику кількість алкоголю - буквально пару крапель на мову. Ви відчуєте смак без особливо вираженого аромату, але ваш органолептический апарат випробує специфічне фізіологічний вплив - відчуття печіння, пощипування, що переходить в теплоту.
3
Піпеткою нанесіть на поверхню скла або керамічного блюдця п'ять-десять крапель алкоголю і підпаліть їх. Поспостерігайте за полум'ям. Воно має бути блакитного кольору, не особливо спекотним, без виділення диму та інших видимих продуктів горіння.
4
Летючі властивості дозволяють визначити алкоголь при випаровуванні його з поверхні шкіри. Візьміть невелику кількість вати, змочіть її алкоголем і злегка відіжміть пальцями. Протріть цією ватою невелику ділянку шкіри, наприклад, вашу долоню. Ви повинні відчути як вона поверхнево охолоджується в місці випаровування спирт а. На цій властивості заснований метод зниження підвищеної температури тіла - спирт овое обтіраніе.Совокупно всі ці кроки підвищують шанси визначити алкоголь.
Зверніть увагу
Етиловий спирт огнеопасен, а його пари в суміші з повітрям вибухонебезпечні. При вживанні всередину в критичних дозах є отрутою і призводить до летального результату.
Корисна порада
Етиловий спирт використовують також для потреб фармакології, парфумерній та хімічній промисловості. Прекрасно замінює деякі види палива, наприклад, для автомобільних двигунів і для запуску ракет.