Як зробити отвір в склі. світильник з пляшки на стіну.

Скло є вельми крихким матеріалом. Іноді виникає необхідність виконати в ньому отвір . Це вимагає знання того, як це зробити і навички роботи зі свердлильним обладнанням. Отвір може знадобитися, наприклад, при виготовленні світильника з винної пляшки, коли необхідно завести провід всередину через її стінку. На даний момент є кілька способів створити отвори, не пошкодивши скло.
Інструкція
1
Візьміть твердосплавне пухові свердло і закріпіть в патроні електродрилі. Встановіть режим середніх оборотів. Якщо ви хочете просвердлити неплоскому скло, наприклад, стінку пляшки, то попередньо кілька разів обмотайте її малярським скотчем в два-три оберти навколо місця передбачуваного отвори, намітивши його олівцем. Залежно від товщини скла, процес свердління може зайняти до п'ятнадцяти хвилин. При цьому тримайте свердло рівно, не допускаючи його биття. Процес є вишкрібання матеріалу конусом пір'яного свердла. Регулярно змочуйте свердло, занурюючи його, наприклад, в воду або в суміш рівних пропорцій камфори і скипидару, інакше отримаєте перегрів і розтріскування в місці свердління.
2
Якщо треба просвердлити плоске скло, то підготуйте для цього місце на плоскій поверхні, наприклад, на столі. Підкладіть під скло м'який матеріал, тканина. Краї скла не повинні виходити за межі столу. Для знежирення обробіть спиртом або ацетоном місце передбачуваного отвору і починайте свердлити. Обороти дрилі аналогічні попередньому способу. Періодично крапайте скипидар в розсвердлювати місце.
3
Третій спосіб передбачає обійтися без механічних впливів, а використовувати розплав легкоплавких металів, наприклад, припою або свинцю. Аналогічно попередньому способу знежирте місце свердління. Насипте на нього мокрий пісок висотою в кілька сантиметрів, щоб утворилася гірка. Візьміть загострену паличку, яка відповідає на своєму кінці діаметру передбачуваного отвори і зробіть в піску невелику воронку для заливання розплаву. Залийте в неї розігрітий припой, почекайте пару хвилин, після чого усунете пісок зі скла і видаліть застиглий металевий конус. Він пропалив в склі отвір . Даний спосіб найшвидший. Тим не менш, не зайвим буде випробувати його, потренуватися на непотрібному шматку скла аналогічної товщини.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=342e3c1jmZw
Зверніть увагу
При свердлінні дуже акуратно, але впевнено давите свердлом на поверхню скла. Якщо перестаратися, воно може розтріскатися.