Як зробити пластилін твердим. Як зробити так щоб пластилін був твердим.

Ліплення може бути захоплюючим заняттям. Для цього дуже зручний пластилін . Він складається з глини, барвників, воску, масел (наприклад, вазелінового) та інших добавок, що не дають глині висохнути, втратити пластичні властивості. Так як пластилін вельми чутливий до тепла і легко розм'якшується в теплих руках, при попаданні прямого сонячного світла, знаходженні біля батареї опалення або при жаркій температурі в приміщенні, то надійно закріпити результати праці ліплення є нагальним завданням.
Інструкція
1
Періодично прибирайте пластилін в холодне місце, наприклад, на ніч в холодильник. Але це не завжди є зручним з причини постійної уваги до виробам.
2
При виготовленні великих частин поробок пластилін можна зробити менш пластичним за рахунок змішування його з матеріалами, які нечутливі теплу. Наприклад, це можуть бути дрібні шматки мідного дроту, можна і в пластиковій ізоляції. Наріжте дріт ножицями і ретельно перемішайте з пластилін ом. Або для майбутнього виробу використовуйте дріт в якості каркаса.
3
Дрібні ж частини поробок, такі як трава, волосся, листя ліпних дерев, вимагають інших методів зміцнення. Наприклад, розпорошите на їх поверхню лак для волосся або покрийте прозорим манікюрним лаком.
4
Можна вдатися до методу модифікації шляхом доопрацювання хімічного складу пластилін а до того, як почнете ліплення. Для цього в блюдце з водою рівномірно розкладіть пластилін тонкими шматками. Нагрійте в СВЧ-пічці, щоб він став текучим, нагадуючи масляну фарбу.
5
Вийміть блюдце з мікрохвильовки. Одержаний розплав розмішайте з водою, а потім цю суміш необхідно пом'яти, віджимаючи від надлишків води. Масу покладіть на мороз або в морозильну камеру, а воду вилийте і наберіть нову. Так повторіть кілька разів, фактично домагаючись тим самим поступового вимивання масляних пластифікаторів. В результаті пластилін стане значно твердіше.