Як зробити отвори в кахлі.

Зробити отвір в кахлі досить просто, але зовсім не просто зберегти його при цьому в цілому вигляді. Складність в свердлінні отвори в плитці полягає в тому, що її поверхня являє собою тверду, міцну основу, але тим часом ця поверхня ця дуже тендітна і слизька, що не дозволяє встановити і підтримувати напрям свердла строго в потрібному напрямку .
Вам знадобиться
  • малярська стрічка, свердло 3мм, дриль, дюбель, молоток
Інструкція
1
Для того щоб виключити ризик псування плитки в результаті свердління, візьміть звичайну малярську стрічку і наклейте шматочок на місце свердління.
2
На стрічці відзначте хрестиком точку свердління. Візьміть свердло на 3 мм і просвердлите акуратно невеликий отвір. Якщо отвір повинен бути ширше, поміняйте свердло на більше і продовжуйте свердлити. Розширюйте отвір поступово, поетапно змінюючи свердла, до того моменту як отвір досягне в діаметрі розміру вставляється в нього дюбеля.
3
Для визначення глибини отвори використовуйте регульований обмежувач. Закінчивши свердлити, продміть отвір і вставте в нього дюбель, утопите його в плитку на кілька міліметрів.
4
Інший спосіб включає в себе необхідність позбавлення від тендітної «скляної» поверхні плитки до початку свердління. Це робиться гострим зубільцем шляхом акуратного постукування по ньому молотком.
5
Далі зробіть маленький отвір в плитці, використовуючи молоток і свердло, яким будете свердлити, лише після цього починайте свердління. Як тільки просвердлите плитку, замініть свердло на свердло для перфоратора, включите і виконайте отвір в бетоні необхідної глибини.
6
Ці способи ефективні, якщо плитка вже приклеєна. Але якщо ви тільки збираєтеся клеїти плитку і знаєте, що в ній буде необхідно отвір, скористайтеся ще одним способом.
7
Озбройтеся плиткорезом, плитковими щипцями або звичайною ножівкою зі спецпілкой. Візьміть керамічну плитку і плиткорезом розріжте на дві частини (лінія розрізу обов'язково повинна проходити через центр необхідного отвори).
8
Нанесіть на кожну з частин плитки напівкруглу розмітку залежно від необхідного діаметра отвори. Щипцями обламайте зайві частини по нанесеному контуру розмітки. Отвір подкорректируйте напилком і склейте дві частини плитки. Отвір готове.
Корисна порада
При свердлінні застосовуйте спеціальні свердла з алмазними або хоча б побідитовими наконечниками.
Отвір в плитці необхідно зробити для фіксації на стіні різних предметів. Наприклад, щоб навісити поличку або зміцнити держатель для рушників. Небезпека полягає в тому, що плитка може дати тріщину, і її треба буде замінити. Щоб запобігти такій ситуації, підготуйтеся до свердління отвору в кераміці.
Вам знадобиться
  • - плитка;
  • - дриль;
  • - свердла по кераміці (склу) необхідної вам товщини;
  • - лейкопластир;
  • - маркер;
  • - вода.
Інструкція
1
Визначте місце, де необхідно просвердлити отвір. Розмір свердла підберіть залежно від дюбеля. Врахуйте, що дірочка повинна бути трохи більше в діаметрі, ніж дюбель.
2
Використовуйте спеціальні свердла по кераміці і склу. В їх основі знаходиться сталевий пруток, а ріжучий елемент - спеціальна заточене перо. Вони можуть бути покриті емаллю. Не ризикуйте плиткою, користуючись інструментом, призначеним для свердління отворів в бетоні. В цьому випадку не можна гарантувати збереження керамічної поверхні - є велика вірогідність появи тріщин.
3
Для свердління отвору виберіть дриль без удару або відключіть ударні функції. Встановіть в патрон дриля свердло по кераміці (склу). Піднесіть інструмент до позначки на плитці , де треба зробити отвір. Щоб спочатку свердел не зсковзувало, приклейте на необхідне місце шматочок лейкопластиру. Також можете, піднісши свердло до плитці , прокрутити рукою патрон. Так ви зробите невелике поглиблення, яке не дозволить свердлу зрушитися з місця.
4
Свердлити краще на високих оборотах. Встановіть даний параметр на своїй дрилі за допомогою спеціального регулятора. Під час свердління уважно стежте за процесом. Не натискайте з силою на дриль. Періодично виймайте свердло з отвору. У разі сильного нагрівання, остудіть його водою. Рекомендується змочувати і сам отвір. При сильному нагріванні всього інструменту зробіть перерву в роботі (хвилин на 15).
5
Якщо в бетоні під плиткою необхідно зробити глибокий отвір (наприклад, для спеціального кріплення), змініть керамічне свердло на свердло по бетону. Зверніть увагу, що воно повинно бути менше діаметром. При виборі аналогічного діаметру свердла на плитці утворюються тріщини. Наприклад, якщо свердло по кераміці було номер 8, то по бетону використовуйте номер 5 або 6.