Як перестати боятися. Як перестати існувати.

Страх одне з найбільш звичних і в той же час дуже руйнівних станів людини. Всі ми чогось боїмося: хтось висоти, хтось смерті, хтось вельми звичайних і знайомих речей. Тому питання, пов'язане з тим, як перестати боятися, хоча б раз в житті виникав у кожного з нас.

Основні причини виникнення страху Причин, через які люди відчувають страх, нескінченна безліч. Все залежить від людини, її сугестивності, сили волі та інших рис характеру. Серед усіх можна виділити найосновніші, через які нам доводитися боротися зі страхом. Це боязнь небезпеки (як реальної та існуючої, так і присутньої тільки в уяві), страх перед невизначеністю і страх перед діалогом із самим собою. Кожен з цих страхів є в деякому роді захисний силою організму, але здатний призвести до невиправним последствіям.Страх небезпеки є нормальною вродженої реакцією організму на зовнішні ситуації, здатні плачевно для нього закінчитися. Він може проявлятися як боязнь вогню, води, замкнутого простору і т.п. У ряді випадків виникає після вже перенесених травм пов'язаних з подібними небезпеками. Якщо вони реальні, він себе виправдовує і допомагає запобігти можливі наслідки. Однак безпідставні побоювання руйнівні для психіки. Тому слід чітко розуміти різницю між страхом і фобіей.Страх невизначеності має іншу, чисто штучну природу. Він пов'язаний з невпевненістю індивіда і не має функції його захисту. Те ж стосується і страху перед внутрішнім діалогом. Він обумовлений почуттям провини, наявністю якихось комплексів і в більшості своїй є необгрунтованим і веде до руйнівних наслідків, оскільки заважає людині рухатися вперед.

Кілька способів перестати боятися

Існує багато рекомендацій з приводу того, як перестати боятися. Серед пропонованих психологами варіантів можна зустріти багато цікавих і спірних.

  1. Наприклад, можна спробувати намалювати причину страху. Причому так, щоб вона постала в смішному, безглуздому світлі. Малюнки розвішуються в навколишньому просторі так, щоб вони постійно потрапляли на очі. В результаті, сміючись над своїми страхами, ви змушуєте їх втрачати силу над вами.
  2. Іншим способом є використання спеціальних запахів (елементи ароматерапії). Наприклад, кілька крапель лимонного або м'ятного масла, нанесені на хустку, дозволять вам заспокоїтися і відчути себе значно впевненіше. Також для цих цілей підійде і сандалове масло.
  3. Ще один спосіб - подолання страху в думках. Постарайтеся уявити ситуацію, якої ви боїтеся, і пройти через неї. Відчуйте все, що можливо, переживіть її. Вперше це може виявитися складним. Але ж десь всередині ви розумієте, що все не насправді. Нехай це усвідомлення стане рятівною соломинкою, здатної провести вас по кромці страху. А пережитий страх вже не такий страшний.
  4. Але найдієвіший і водночас найскладніший шлях - зустрітися зі своїм страхом лицем до лиця. Необхідно робити те, що так вас страшить, долаючи власну хвилювання, перетворюючи його в драйв. І тоді ви з подивом виявите, що сміливість - це ніщо інше як приборканий страх.