Як зробити сопілка.

Навчитися грати на музичних інструментах мріють багато, але мало кому приходить в голову, що можна не тільки навчитися грати на інструменті, а й створити його власними руками. Особливо це стосується традиційних народних інструментів, які, незважаючи на простоту конструкції, красиво і чисто звучать. Приклад такого інструменту - сопілка або сопілка , конструкція якої не змінювалася з давніх часів.
Вам знадобиться
  • Для виготовлення сопілки візьміть очерет або очерет довжиною 30 см з внутрішнім діаметром 1 см. Для настройки готової флейти підготуйте тюнер, а також ножівку, надфіль, вижигатель по дереву, клей, наждачний папір, гострий ніж. Окремо заготуйте брусочек дерева для вирізання свистка.
Інструкція
1
вирівняти краї трубки і за допомогою ножа видаліть внутрішні перегородки. Внутрішній канал трубки зачистите, намотавши на дерев'яну паличку наждачний папір. Відміряйте близько двох сантиметрів від одного краю трубки, зробіть позначку і проріжте прямокутний отвір для свистка, шириною 0,7 см і довжиною 0,5 см.
2
За допомогою надфіля обробіть кут свісткового отвори, який повинен становити 45 градусів. З бруска дерева виріжте вставку в свисток, яка повинна доходити до краю свісткового отвори.
3
Діаметр вставки повинен відповідати діаметру внутрішнього каналу. Перед тим, як вставляти дерев'яну деталь в трубку, щільно обмотайте її край міцною ниткою або шнурком, і зав'яжіть її. Це потрібно, щоб матеріал сопілці не тріснув. Вставте дерев'яну заготовку всередину, промазав її клеєм. Вирівняйте зовнішній край і відпиляйте зайве. Обробіть скіс краю сопілці надфилем.
4
Ваша флейта майже готова. Тепер залишилося тільки налаштувати її і проробити залишилися отвори. Подуйте в флейту перед тюнером, щоб визначити її тональність. Сопілка має диатонический лад - відповідно налаштовуйте всі її отвори.
5
Якщо тональність сопілки (її основний звук) відповідає ноті «ре», означає наступне отвір повинен відповідати ноті "мі". Прожгіте вижігателем по дереву маленький отвір неподалік від свісткового отвори. Перевірте тюнером звук нового отвори і продовжуйте розширювати його до тієї пори, поки воно не стане давати чистий звук "мі". Наступне отвір підлаштовувати під ноту «Фа дієз», третій отвір під ноту «Сіль», четверте - під ноту «Ля», п'яте - під ноту «Сі», шосте - під ноту «До дієз», і останнє отвір, що знаходиться на зворотному стороні флейти, налаштуйте знову на ноту «Ре». Внутрішній канал флейти повторно зашліфуйте наждачним папером, оберненої навколо палички.