Як зробити самому скульптуру.

Кожен може відчути себе художником і спробувати свої сили в скульптурі. Для початківців скульпторів, які мріють реалізувати свої творчі ідеї, найкраще підходять прості матеріали для роботи, наприклад, гіпс. Завдяки своїй пластичності, легкості в обробці, зручності у використанні, гіпс можна назвати універсальним скульптурним матеріалом. Все, що вам потрібно для створення гіпсової скульптури - це заготовити форму, в якій ви будете робити відливку.
Інструкція
1
Продумайте модель майбутньої скульптури і виготовте форму з скульптурного пластиліну. В якості основи для форми використовуйте дощечку. Допрацьовуйте пластилінову форму доти, поки вона не придбає потрібний вид і рельєф. Завдяки своїй пластичності, пластилін дозволяє створювати різноманітні форми необмежену кількість разів і виправляти допущені в ліпленні помилки. Закінчивши виготовлення пластилінової форми, підготуйтеся до гіпсової литві.
2
В пластилінову форму акуратно, щоб не зіпсувати рельєф, вдавите тонку мідну фольгу, щоб згодом виріб не прилипало до форми. Розведіть водою гіпс в потрібній пропорції, а потім ретельно перемішайте його, уникаючи появи грудок, до консистенції рідкої сметани.
3
Візьміть кисть і нанесіть перший шар гіпсу на форму за допомогою кисті, стежачи за тим, щоб на рельєфі не утворювалися повітряні бульбашки. Потім залийте залишився гіпс, послідовно заливаючи другий і третій шари, чекаючи легкого затвердіння першого шару.
4
Якщо ви робите велику виріб, дочекайтеся застигання проміжних шарів і покладіть між шарами металеву мідну сітку, яка зміцнить виріб. Повністю залийте гіпсом форму і дочекайтеся повного застигання і затвердіння гіпсу.
5
Через півгодини акуратно зніміть пластилінову форму з виробу. Дочекайтеся остаточного засихання вашої скульптури і відкоригуйте її зовнішній вигляд за допомогою дрібної шкурки і напилка - усуньте нерівності, зашліфуйте поверхню скульптури. Тепер скульптуру можна покривати лаком чи фарбою.