Як розвинути аналітичний розум.

Аналітичний склад розуму притаманний людям, які займають позицію програмістів, логістів, фахівців з фінансових операцій. Загалом, та сфера діяльності, яка в меншій мірі пов'язана з творчістю, вираженням емоцій і спілкуванням з людьми. Розвинути аналітичні здібності, тобто роботу лівої півкулі мозку, можна, проявляючи посидючість, старанність і зосередити увагу.
Інструкція
1
Задачки. Приділіть увагу розв'язування логічних задач, сканвордів, ребусів. Щоб себе перевірити, купите готові відповіді до задачнику. Пошукайте в інтернеті різні варіанти «кейсів» - певних проблемних ситуацій, що вимагають обґрунтованого рішення. Найчастіше такі питання задають претендентам на співбесіді фахівці кадрових служб. Таким чином, по відповіді кандидата на поставлену задачу, можна судити про його логічних навичках і структурованості відповіді, а також про такі якості характеру як зібраність, винахідливість і стресостійкість.
2
Психологічний аналіз. Проаналізуйте життя свою або ваших знайомих. Запишіть на папері ключові етапи життя, прийняті рішення на роздоріжжі життєвих доріг і результат, тобто те, що вони (або ви) на даний момент мають. В результаті, ви побудуєте на папері ваше дерево життя і наочно побачите, як окремі рішення і події вплинули на долю.
3
Потім, на іншому аркуші паперу намалюйте той життєвий шлях, якби ви щось змінили в минулому. Наприклад, вибрали б іншу професію або змінили місце проживання. А тепер розкажіть про це вашим друзям, приведіть аргументи на захист ваших рішень і очікуйте їх реакцію. Швидше за все, дискусія виллється в суперечку, де і проявляться ваші аналітичні здібності.
4
Телепередачі. Більше дивіться аналітичні передачі, де експерти висловлюють свою думку про політичну ситуацію в країні, економічній кризі і т.п. Ви наочно побачите і почуєте логіку побудови їх відповідей на каверзні запитання журналістів та зробите для себе певні висновки.